اخبار اقتصادی

اسلامی قسط ۲ میلیون تومانی طرح ملی مسکن را رد کرد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی درباره این‌که گفته می‌شود یکی از شرایط طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، پرداخت قسط ماهانه دو میلیون تومانی است، اظهار کرد: این اخبار تحلیل است و خبر موثق نیست.

وی ادامه داد: اقساط این طرح به موارد متعددی نظیر شهری که واحد مسکونی در آن ساخته می‌شود، میزان وام و کمیت و کیفیت قرارداد فروش اقساطی واحد مسکونی بستگی دارد و هرگونه موضوعی در این خصوص تا پیش از انعقاد قرارداد گمانه‌زنی است.

گرچه وزیر راه و شهرسازی قسط ۲ میلیون تومانی طرح ملی مسکن را به نوعی تکذیب کرده، اما بر اساس اظهارات معاون وی در امور مسکن و ساختمان، هزینه زمین واحدهای ۳۸ تا ۴۳ متری حدود ۱۲۰ میلیون تومان است که متقاضی باید طی ۱۲ سال آنرا پرداخت کند.

 به عبارت دیگر متقاضی طرح ملی مسکن فقط برای زمین باید سالانه به مدت ۱۲ سال ۱۰ میلیون تومان پرداخت کند یعنی ماهانه حدود ۸۵۰ هزار تومان. از سوی دیگر اقساط وام ۱۰۰ میلیون تومانی طرح مذکور در روش بازپرداخت ۱۲ ساله یک میلیون و ۹۹۱ هزار تومان است. در واقع متقاضی طرح ملی مسکن با احتساب قیمت زمین ماهانه باید حدود ۲ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان اقساط پرداخت کند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com