اخبار اقتصادی

استرالیا تا ۲۰۲۱ مرزهای خود را به روی گردشگران باز نمی‌کند

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، سیمون برمینگهام، وزیر بازرگانی استرالیا اعلام کرد تا پایان سال جاری میلادی مرزهایش را به روی گردشگران بین المللی باز نمی‌کند ولی قوانین ورود به کشور را برای دانشجویان و سایر بازدیدکنندگان بلندمدت تسهیل خواهد کرد.

 استرالیا تا حد زیادی در مهار گسترش ویروس کرونا موفق بوده است. این موفقیت بیشتر مربوط می‌شود به محدودیت های اعمال شده بر سفرهای بین‌المللی و اجرای قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی.

برمینگهام گفت قوانین قرنطینه برای شهروندانی که به کشور باز می‌گردند، دانشجویان بین المللی و سایر بازدیدکنندگانی که قصد دارند به مدت طولانی در استرالیا بمانند اعمال خواهد شد.

وی گفت:« دوره ۱۴ روزه قرنطینه برای استرالیایی هایی که به کشور بازمی‌گردند، بسیار موثر بوده است».

 بسته شدن مرز ها خسارت مالی زیادی به دانشگاه های استرالیا زده است. تحصیلات بین المللی چهارمین منبع درآمد ارز خارجی برای این کشور است که سالانه ۳۸ میلیارد دلار استرالیا (۲۶٫۱۴ میلیارد دلار آمریکا) از این بخش به دست می‌آورد. بنابراین بازگشت دانشجویان بین المللی باعث بهبود شرایط این دانشگاه ها می شود.

تا حالا ۷۳۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا در استرالیا گزارش شده و ۱۰۲ نفر به خاطر ابتدا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/۹۱

www.tehranstar.com