اخبار اقتصادی

«اداره کشور بدون نفت»|حاجی دلیگانی: اقتصاد بدون نفت اداره می شود، اگر دولت بخواهد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به ایده اداره کشور بدون نفت، گفت: این ایده قابلیت اجرا دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شروط مورد نیاز برای اداره کشور بدون نفت را بیان کرد: این کار تنها به اراده و روحیه جهادگرانه نیاز دارد، اگر دولت عزمی برای این کار داشته باشد به راحتی می توان بدون اتکا به درآمدهای نفتی کشور را اداره کرد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: یکی از درآمدهایی که می تواند جایگزین درآمد نفتی شود، مالیات است در این بین دولت اگر بتواند فرارهای مالیاتی را شناسایی کند به درآمد قابل توجهی دست پیدا می کند.

وی اظهار داشت: سال گذشته از استان اصفهان حدود ۶ هزار میلیارد تومان مالیات دریافت شد، طی گزارشی از سوی مدیریت کل سازمان امور مالیاتی استان، مطرح شد که به همین میزان فرار مالیاتی در این استان شناسایی شده که دنبال دریافت آن هستند.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: بستر ها برای شناسایی فرارهای مالیاتی فراهم است و به راحتی می توان درآمد مالیاتی را از این طریق افزایش داد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه با روحیه جهادی می توان کشور را بدون نفت اداره کرد، به خانه ملت گفت: از آنجایی که نهایت تا سه ماه آینده می توان با فروش نفت برای کشور درآمد زایی کرد، باید هر چه سریعتر عدم وابستگی به نفت را عملیاتی کرد.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com