اخبار اقتصادی

احتمال آتش‌سوزی نفتکش‌ها به دلیل مشکل فنی/ برخورد شیء خارجی فقط گمانه‌زنی است

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، الله‌مراد عفیفی‌پور در خصوص گمانی‌زنی‌های دلیل بروز آتش‌سوزی در ۲ دو نفتکش اظهار کرد: برای این‌که ارزیابی دقیقی از حادثه داشته باشیم، با استفاده از یک فروند هلی‌کوپتر اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان به محل اعزام شدند.

وی با یادآوری این‌که بلافاصله در هر دو شناور عملیات اطفای حریق انجام شد، تصریح کرد:‌ محموله یکی از شناورها نفتا و دیگری اتانول بود.

وی افزود: در شناور اولی حریق در عرشه میانی و در شناور دوم حریق در موتورخانه روی داده است. به نظر نمی‌رسد شیئی به این شناورها برخورد کرده باشد چراکه ظواهر کشتی و ارزیابی اولیه نشان می‌دهد برخوردی صورت نگرفته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: به نظر می‌رسد آتش سوزی صرفا یک موضوع فنی بوده که بعدا باید ارزیابی بیشتری در این رابطه انجام شود.

عفیفی‌پور بیان کرد:‌ این شناورها در داخل آبهای سرزمینی ایران قرار ندارند از این رو کشور صاحب پرچم این حق را دارد که ارزیابی و بررسی‌های سانحه انجام دهند.

وی با بیان این‌که این کشورها صاحب پرچم هستند که باید علت حادثه را به صورت رسمی اعلام کنند، اظهار کرد:‌متاسفانه گمانی‌زنی درباره دلیل سوانح دیروز برای ۲ فروند نفتکش در فضای مجازی وجود دارد، اما باید منتظر گزارش کشورهای صاحب پرچم در این رابطه باشیم.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com