اخبار اقتصادی

اجرای ۱۳۱۸ طرح اقتصادی و زیربنایی برکت در نصف جهان

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیرحسین مدنی که به منظور از بازدید از طرح‌های اشتغال‌زایی و عمرانی بنیاد برکت به استان اصفهان سفر کرده است، با بیان این مطلب افزود: بنیاد برکت تا به امروز در مجموع یک‌هزار و ۳۱۸ طرح اقتصادی و زیربنایی را با حجم سرمایه‌گذاری ۲۸۵۰ میلیارد ریال در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان اصفهان عملیاتی کرده است.
وی در تشریح اقدامات بنیاد برکت در استان اصفهان اظهار داشت: از یک‌هزار و ۳۱۸ طرح مذکور، یک‌هزار و ۱۶۷ پروژه مربوط به حوزه توانمندسازی اقتصادی با ۱۸۹۰ میلیارد ریال اعتبار می‌شود و ۱۵۱ پروژه با ۹۴۶ میلیارد ریال اعتبار به بخش‌های زیربنایی و عمرانی اختصاص دارد.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره فعالیت‌های زیربنایی این بنیاد تصریح کرد: از ۱۵۱ پروژه زیربنایی برکت در استان اصفهان، ۸۱ پروژه به بهره‌برداری کامل رسیده است. ۹۲ پروژه نیز شامل ساخت مدرسه می‌شود که نزدیک به ۶۰۰ کلاس درس را در برمی‌گیرد که از این تعداد، ۳۷ مدرسه تحویل شده است. همچنین ساخت حدود ۲۷ مدرسه در حال اجرا و بقیه نیز ابلاغ شده است.
مدنی ادامه داد: تا به امروز ۱۷ مسجد را در استان اصفهان افتتاح کرده‌ایم و ۴۲ پروژه زیربنایی دیگر در حوزه‌های مختلفی همچون راه‎سازی و آب‌رسانی در حال اجراست.
وی درباره فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در حوزه طرح‌های اجتماع‌محور در استان اصفهان نیز توضیح داد: تا به امروز ۱۱۵۰ طرح اجتماع‌محور با ۱۱۰۰ میلیارد ریال حجم کل سرمایه‌گذاری و مشارکت در ۸ شهر و ۱۴۰ روستای استان به بهره‌برداری رسیده که ایجاد ۳۴۵۰ شغل را به دنبال داشته است. همچنین ۶۰۰ طرح دیگر نیز در شرف راه‌اندازی است.
مدنی تاکید کرد: بنیاد برکت برای سال ۹۹ نیز اجرای ۱۲۵۰ طرح اجتماع‌محور را در دستور کار دارد که باعث ایجاد ۳۷۵۰ شغل در مناطق محروم و روستایی استان خواهد شد. 
وی با اشاره به فعالیت ۱۲ مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در استان اصفهان بیان کرد: ۸ شهر اصفهان، مبارکه، اردستان، شهرضا، فلاورجان، خمینی‌شهر، دهاقان و خور و بیایانک تحت فعالیت¬‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت قرار دارند. 
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد در بخش سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی با ۷ بنگاه در استان اصفهان از جمله در شهرهای گلپایگان، مورچه خورت و اردستان مشارکت داشته و این واحدهای اقتصادی را تحت حمایت خود گرفته است.
مدنی از مشارکت بنیاد برکت در ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابه امام رضای تیران و کرون و مرکز جامع سرطان نجف آباد خبر داد و افزود: بنیاد برای مرکز جامع سرطان نجف آباد ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته  و این مرکز در حال ساخته شدن است.
وی خاطرنشان کرد: ۳۷۰ خانه از ۳۵۰۰ مسکنی که قرار است با مشارکت بنیاد برکت برای خانواده‌های دارای حداقل دو معلول در سطح کشور ساخته شود، در استان اصفهان احداث خواهد شد.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به دیدارش با عباس رضایی، استاندار اصفهان نیز گفت: در این جلسه که معاونان استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان نیز حضور داشتند مقرر شد که طرح‌های مورد نظر در حوزه‌های اشتغال، سرمایه‌‎گذاری و عمرانی و زیربنایی در استان اصفهان آماده و برای بررسی و اجرا به بنیاد ارائه شود.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com