اخبار اقتصادی

۶۶۲ تن فرآورده های خام دامی توقیف شد/ تعطیلی ۴۸۲ واحد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور درنامه‌ای به کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی گزارشی از اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه ایام تعطیلات نوروزی در سال ۱۳۹۹ ارائه کرد.

در این نامه از تعطیلی ۴۸۲ واحد به دلیل عرضه 662 هزار و ۲۴۹ کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی غیر قابل مصرف و ناسالم خبر داده شده است.

در این نامه آمده است: سازمان دامپزشکی در راستای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه ایام تعطیلات نوروزی، در اقصی نقاط کشور با برنامه ریزی و بسیج کلیه نیروهای کارشناسی مشتمل بر  47 هزار و ۷۳۵ نفر-کارشناس در قالب یک هزار و ۸۵۲ اکیپ-روز نظارتی و ۲۵ هزار و ۹۳۷ اکیپ-روز بازرسی ویژه کنترل و نظارت بهداشتی فرآورده های خام دامی از تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ بر تولید و عرضه فرآورده خام دامی مصرفی شهروندان نظارت کردند.

در اجرای طرح مذکور از ۱۲۳ هزار و ۶۳۲ مرکز تولید، کشتار، فرآوری و عرضه فرآورده های خام دامی، ۱۵۶ هزار و ۱۷۰ مورد بازدید و میزان ۶۶۲ هزار و ۲۴۹ کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی غیر قابل مصرف و ناسالم توقیف و با معرفی ۹۲۷ واحد متخلف به مراجع قضایی، نسبت به تعطیلی ۴۸۲ واحد اقدام شده است.

ضمنا با ۱۰۵۷ هفت دستگاه خودرو عرضه کننده غیرمجاز فرآورده های خام دامی در ایام یادشده برخورد قانونی شده است.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com