اخبار اقتصادی

۱٫۴ میلیون نفر هجدهمین عرضه اولیه امسال را خریدند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعداد ۵۰۰میلیون سهم شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان به‌عنوان هجدهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، در حالی دیروز(دوشنبه) با نماد معاملاتی “ومهان” در بازار دوم فرابورس ایران عرضه و هر سهم این شرکت ۵۶۲۵ ریال کشف قیمت شد، که در این عرضه اولیه  370 سهم با قیمت ۵۶۲۵ ریال به یک میلیون و ۳۸۸ هزار و ۴۴۷ کد معاملاتی تخصیص پیدا کرد.

این میزان سهام در محدوده قیمتی ۵۱۵۰ تا ۵۶۲۵ ریالی برای هر سهم و با سهمیه ۵۰۰سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه شده بود. ضمن این که مدیر این عرضه نیز شرکت کارگزاری خبرگان سهام و متعهد خرید هم شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا به میزان ۵۰ درصد سهام قابل عرضه بودند.

به گفته مدیرعامل شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان ارزش روز پورتفو شرکت به تاریخ ۳۰ دی ۹۸، حدود ۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و بهای تمام شده پورتفو این شرکت ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است. ضمن این که متنوع بودن پرتفو شرکت و انتخاب سهام ماندگار و پیشرو بازار، نقدشوندگی بالای دارایی‌ها، سرمایه انسانی توانمند و عملکرد چابک در تصمیم‌گیری‌ها و نیز سهامدار عمده خوشنام و شناخته‌شده در بازار سرمایه از مهم‌ترین مزیت‌های این شرکت محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com