اخبار اقتصادی

​​​​​​​پروازهای تک مسافری، نگرانی هر روز خطوط هوایی آمریکا

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، وقتی عکاس خبرگزاری رویترز سوار پرواز ۴۵۱۱ امریکن ایرلاینز، از فرودگاه ریگان واشنگتن به نیواورلین شد، تنها مسافر این جت ۷۶ نفره بود.

 به گفته وی، لحظات عجیبی بود. وقتی مسافرگیری هواپیما در فرودگاه اعلام شد، وی تنها مسافری بود که سوار هواپیما می شد یا وقتی خلبان به جای  صحبت از طریق بلندگو شخصاً تاخیر هواپیما به خاطر مشکلات فنی را به وی اعلام کرد.

 علیرغم کاهش تعداد پروازها در آمریکا به خاطر محدود شدن رفت و آمد در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا در سراسر جهان، پروازهای  تقریباً خالی در این کشور بسیار معمول شده است.

خط هوایی امریکن ایرلاینز در روز جمعه ۱۱۹ پرواز از فرودگاه ریگان واشنگتن داشت که ۸ تا از این پروازها تنها یک مسافر داشتند و تعداد مسافران در بسیاری از آنها به اندازه انگشتان دست بود. این شرکت هواپیمایی سال گذشته در همین زمان ۲۵۴ پرواز از همین فرودگاه داشت.

  اداره امنیت حمل و نقل آمریکا در روز جمعه ۱۲۹۷۶۳ مسافر را بازرسی کرد در حالی که سال گذشته در همین روز ۲٫۴۸ میلیون مسافر را کنترل می کرد.

 خطوط هوایی آمریکا که درآمدشان بسیار کاهش یافته از دولت درخواست کمک کرده اند تا بتوانند حقوق کارکنانشان را پرداخت کنند و مطمئن شوند کارکنان آموزش دیده کافی برای پس از پایان بحران ویروس کرونا در اختیار دارند.

 مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در آمریکا در روز شنبه ۲۷۷۲۰۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش داد که ۳۷۹۲۶ مورد نسبت به آمار قبلی افزایش داشت و اعلام کرد تعداد مرگ و میرها ناشی از این ویروس ۱۱۵۰ مورد افزایش یافته و به ۶۵۹۳ رسیده است.

 مهمانداران هواپیما علیرغم ترس از ابتلا به ویروس و انتقال آن به اعضای خانواده، همچنان به کار خود ادامه می‌دهند.

 انتهای پیام/۳

www.tehranstar.com