اخبار اقتصادی

یوان دیجیتال چین سلطه دلار آمریکا را از بین می‌برد

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا اخیرا این اتهام را که دولت ترامپ در سیاست های خود برای محدود کردن تجارت با سایر کشورها از دلار به عنوان یک سلاح استفاده می‌کند، رد کرده است.

 مایکل یوسکو، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مورگان گریک گفت استفاده ابزاری از دلار موقعیت آن را به عنوان ارز ذخیره جهان از بین میبرد. وی همچنین جایگزینهای دلار آمریکا را برشمرد.

یوسکو می گوید:« ما مدتهاست در این مسیر قرار داریم. ما همواره از دلار و آمریکا به عنوان یک سلاح استفاده کرده ایم».

 وی توضیح می دهد استفاده ابزاری از ارز تنها می تواند توسط ارز ذخیره جهان انجام شود که از قدیم در اختیار کشوری با قدرتمند ترین نیروی دریایی بوده است. این کشورها در زمان‌های مختلف عبارت بودند از پرتغال، اسپانیا، فرانسه، انگلیس و آمریکا.

وی می گوید:« چین به این نتیجه رسیده که جنگ بعدی جنگ ریزتراشه ها خواهد بود نه کشتی ها . یک جنگ سایبری خواهد بود. و ما در حال حاضر شاهد عناصر آن هستیم. بنابراین، به نظر من اتفاقی که می‌افتد این است که چین این رقابت را با ارز ملی دیجیتال خود برنده می شود. یک یوان دیجیتال که جایگزین سلطه دلار آمریکا خواهد شد و ارز ذخیره جهان خواهد بود».

 وی اضافه کرد در آخر هم بیت کوین این رقابت را می برد:« بیت کوین توسط بانک‌های مرکزی نگهداری خواهد شد. این ارز مجازی یک سیستم ذخیره جهانی ایجاد می‌کند و خودش بخشی از آن خواهد بود».

یوسکو اشاره می کند :« کشوری را که بتواند واحد پولش را به بیت کوین انتقال دهد نمیتوان تحریم کرد».

 انتهای پیام/۴۵

www.tehranstar.com