اخبار اقتصادی

گزارش تسنیم از فردوسی|دلال‌ها: قیمت دلار ریزشی است؛ الآن زمان خرید نیست

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، روند کاهش قیمت‌ انواع ارز به‌خصوص قیمت دلار در بازار ارز از ظهر دیروز آغاز شده و درحالی همچنان ادامه دارد که قیمت دلار از ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان دیروز امروز به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافته است.

مشاهدات میدانی خبرنگار تسنیم از خیابان فردوسی حکایت از افزایش فروش ارز از سوی صرافی‌ها و دلال‌ها دارد؛ صرافی‌های خیابان فردوسی تقریباً همگی فروشنده هستند و دیگر مانند قبل به دپوی دلار مشغول نیستند، این درحالی است که در هفته‌های اخیر اکثر صرافی‌ها از فروش ارز امتناع می‌کردند.

علاوه بر این دلال‌هایی که در نقاط مختلف خیابان فردوسی مشغول خرید و فروش ارز هستند از جو کاهشی بازار می‌گویند و احتمال می‌دهند امروز قیمت دلار حدود ۲۰۰ تومان دیگر ارزان شود.

یکی از این افراد به خبرنگار تسنیم گفت: از ظهر دیروز قیمت‌ها کاهشی شده و امروز هم احتمالاً باز دلار ارزان شود؛ پیش‌بینی ما این است که در دهه فجر و نزدیک انتخابات قیمت دلار روند کاهشی داشته باشد.

البته نکته مهم در جریان معاملات امروز بازار ارز، روان بودن معاملات بود؛ فعالان بازار ارز از وجود ارز به‌میزان کافی در بازار خبر می‌دهند و می‌گویند: مشکلی برای تأمین ارز نداریم و هر فردی قصد خرید داشته باشد، به‌راحتی می‌تواند خرید را انجام دهد.

مقابل صرافی ملی به‌دلیل اختلاف ۸۰تومانی با بازار آزاد، حدود ۲۰ــ۱۰ نفری در صف هستند تا نوبت‌شان برسد؛ این البته درحالی است که دلال‌ها می‌گویند: الآن همه باید فروشنده باشند چون معلوم نیست قیمت ارز تا چه‌میزان کاهش داشته باشد.

یکی از این افراد با اشاره به وضعیت موجود در بازار ارز می‌گوید: خریدار و فروشنده در بازار داریم؛ به‌نظر می‌رسد تا فردا بازار گیج باشد.

انتهای پیام/+

www.tehranstar.com