اخبار اقتصادی

کمک بلاعوض دولت سنگاپور به خانوارها در پی شیوع کرونا

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه سنگاپوری استریتس تایمز، روز سه شنبه (۱۴ آوریل)، ۹ نفر از هر ۱۰ شهروند سنگاپور هر کدام به مبلغ ۶۰۰ دلار سنگاپور به عنوان بخشی از اقدامات دولت برای کمک به خانوارها در مدت بیماری همه گیر ویروس کرونا دریافت می کنند.

این کمک بلاعوض که دوشنبه گذشته توسط هنگ سو کیت، معاون نخست وزیر سنگاپور اعلام شد و وجه همبستگی لقب گرفت، مستقیماً به حسابهای بانکی کلیه شهروندان بزرگسال سنگاپوری واریز خواهد شد.

در ماه فوریه، دولت از واریز مبلغی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار سنگاپور برای هر بزرگسال خبر داد. در ماه مارس، این رقم سه برابر شد و قرار شد بین ۳۰۰ دلار تا ۹۰۰ دلار از ماه اوت تا سپتامبر واریز شود.

روز دوشنبه گذشته، هنگ که وزیر اقتصاد نیز محسوب می شود، اعلام کرد که تاریخ پرداخت ۳۰۰ دلار از این کمک مالی جلو افتاده و قرار است ماه آوریل واریز شود و با ۳۰۰ دلار دیگر هم تکمیل خواهد شد.

افرادی که واجد شرایط دریافت کمک های بیشتری هستند، در ماه ژوئن نیز ۳۰۰ دلار یا ۶۰۰ دلار دیگر نیز دریافت خواهند کرد.

وزارت اقتصاد سنگاپور نیز اعلام کرد که دولت جزئیات حساب بانکی حدود ۹۰ درصد از شهروندانی که قبلاً پرداختی دریافت کرده بودند، از جمله پاداش بودجه سال ۲۰۱۸، را در اختیار دارد.

این وزارتخانه همچنین از ۱۰ درصد باقی مانده از سنگاپوری های بزرگسال خواست تا مشخصات حساب بانکی خود را از طریق فرمی در وبسایت دولت این کشور تا ۲۳ آوریل ارائه دهند.
انتهای پیام/

www.tehranstar.com