اخبار اقتصادی

کشتی هلندی مشکوک به داشتن کرونا را هیچ کشوری نمی‌پذیرد

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، تایلند جدیدترین کشوری است که کشتی کروز وستردام  متعلق به شرکت «هلند امریکا لاین» را از سواحل خود دور و درخواست کمک ۲۲۵۷ مسافر آن را برای خارج شدن از کشتی پس از بیش از دو هفته سرگردان بودن روی دریا رد کرد.

 ترس از ابتلای برخی از مسافران کشتی وستردام به ویروس کشنده کرونا باعث شد وزارت بهداشت تایلند اعلام کند مقامات اجازه ورود این کشتی به بندری نزدیک به بانکوک را ندهند.

این کشتی اجازه ورود به حداقل سه بندر دیگر را پیدا نکرده است. گوام، مانیل و یوکوهاما هم به خاطر نگرانی از شیوع این ویروس، این کشتی را دور کردند. ویروس کرونا از زمان اولین گزارش آن در اواخر سال گذشته میلادی در ووهان چین، جان بیش از ۱۰۰۰ نفر را گرفته است.

رد کردن و قرنطینه کردن کشتی های کروز آخرین تلاش دولت ها برای مهار ویروس است. کشتی کروز دایموند پرینسس در بندری در یوکوهامای ژاپن قرنطینه شده است. مقامات تلاش می کنند جلوی ابتلای افراد بیشتری از مسافران این کشتی را به ویروس کرونا بگیرند.

مسافران کشتی وستردام پس از اطلاع از ممانعت تایلند برای لنگر انداختن کشتی در ساحل آن، پیام های ناامید کننده ای منتشر کرده اند.

 شرکت هلند امریکا لاین اعلام کرده بود این کشتی  عازم بندر لائم چابانک، حدود ۵۰ مایلی شرق بانکوک است و مسافران می‌توانند در سیزدهم فوریه در این بندر کشتی را ترک کنند.

 اپراتور این کشتی اعلام کرد کشتی در قرنطینه به سر نمی‌برد و موردی از ابتلا به این بیماری مشاهده نشده است.

کشتی وستردام با ۱۴۵۵ مهمان و ۸۰۲ خدمه در اول فوریه هنگ کنگ را برای یک تور ۱۴ روزه تایوان و ژاپن ترک کرد. قرار بود این مسافران در پانزدهم فوریه در یوکوهاما از کشتی پیاده شوند. کشتی سوخت و غذای کافی تا پایان سفر در اختیار دارد.

 انتهای پیام/۷

www.tehranstar.com