اخبار اقتصادی

کشتی آرای: خرید و فروش در بازار طلا عادی است/ چرا سکه گران شد؟

محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری، اظهار داشت: باتوجه به تعطیلی بازارهای جهانی، قیمت اونس طلا از دیروز تغییر نکرده است و تغییرات امروز قیمت طلا و سکه، ناشی از افزایش قیمت ارز است.

وی با با بیان اینکه افزایش قیمت ارز باعث افزایش قیمت طلا و سکه شده است، افزود: باوجود افزایش قیمت، اما بازار طلا و سکه با هیچ تقاضای کاذبی مواجه نشده و خرید و فروش ها عادی است.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ضمن تأکید بر اینکه حباب سکه و طلا صفر است، تصریح کرد: قیمت طلا و سکه براساس قیمت ارز و طلای جهانی برآورد شده و واقعی است؛ نه تنها حباب نداریم بلکه حباب سکه منفی هم است.

کشتی آرای گفت: قیمت سکه از ۴ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان دیروز به ۵ میلیون و ۷۰ هزار تومان در ظهر امروز رسیده و ۹۵ هزار تومان افزایش یافته است؛ همچنین قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز از ۵۰۶ هزار و ۷۰۰ تومان دیروز به ۵۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

وی با تأکید بر اینکه تنها عامل افزایش قیمت طلا و سکه، افزایش قیمت ارز است، گفت: هیچ تقاضای کاذبی در بازار وجود ندارد و خرید و فروش ها طبق روال عادی انجام می شود.

انتهای پیام/ 

www.tehranstar.com