اخبار اقتصادی

کشاورز در نامه به جهانگیری: تراکتور سازی گرانفروشی می‌کند + سند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور از شرکت تراکتور سازی تبریز به دلیل افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت محصولات پرفروش خود در یک سال گذشته و دیگر تخلفات این شرکت مانند عدم صدور پیش فاکتور انتقاد کرد.

 با توجه به تاثیرات  بالا بردن قیمت ماشین آلات کشاورزی در افزایش هزینه های تولید بخش کشاورزی، این سرپرست وزارت جهاد کشاورزی خواهان انجام اقدامات لازم و برخورد با این شرکت شد. متن این نامه به شرح زیر است.

جناب آقای دکتر جهانگیری

احتراما در راستای اجرای بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه جدی به مقوله رونق تولید با اتکاء به توانمندی‌های فنی و مهندسی کشور حوزه مکانیزاسیون کشاورزی طی شش سال گذشته با ایجاد سرمایه‌گذاری ۸۵۰۰ میلیارد تومانی، بالغ بر ۹۰ درصد از نیازمندی به ماشین‌آلات و تجهیزات کشاورزی مورد نیاز کشور را از صنایع داخلی تامین نموده است که در این میان تولیدات شرکت تراکتورسازی ایران (به عنوان موتور محرک رونق مکانیزاسیون و تولید محصولات کشاورزی) سهم عمده‌ای در جذب این سرمایه‌گذاری داشته است.

لیکن شرکت یاد شده از ماه‌های پایانی سال گذشته با اقداماتی نظیر عدم صدور پیش فاکتور، فروش از طریق تارنمای مربوطه افزایش حدود ۱۰۰ درصدی قیمت نهایی فروش سه محصول پرفروش خود طی یک سال و همچنین افزایش ۱۲ درصدی قیمت محصولات عمده خود در دی ماه بدون هماهنگی با این دستگاه و سایر مراجع ذیربط موجبات نگرانی فعالان بخش کشاورزی را فراهم آورده است.

لذا با عنایت به تاکیدات و ابلاغیه‌های صادره از سوی دستگاه‌های نظارتی مبنی بر خودداری و جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات و با توجه به کثرت متقاضیان خرید ماشین‌آلات کشاورزی و نگرانی جدی فعالان این بخش از ایجاد اختلال در روند تولید محصولات (علی‌الخصوص محصولات اساسی و استراتژیک) و افزایش هزینه‌های تولید محصولات ناشی از رشد روز افزون قیمت ماشین‌های کشاورزی، خواهشمند است دستور فرمایید با توجه به اهمیت موضوع اقدامات لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com