اخبار اقتصادی

کاهش ۲۰ درصدی فروش خودروهای بی ام و به دلیل شیوع کرونا

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی شرکت بی ام و انتظار کاهش بیشتر تقاضای جهانی را به خاطر ضربه ویروس کرونا بر فروش آن دارد. سخنگوی این شرکت اعلام کرد فروش این خودروسازی در سه ماهه اول سال میلادی جاری ۲۰٫۶ درصد کاهش یافته و به ۴۷۷۱۱۱ خودرو رسیده است.

شرکت بی ام و اعلام کرد در ابتدای سال جدید میلادی شاهد افزایش فروش بود ولی از آن زمان شیوع ویروس کرونا باعث توقف تولید در برخی خودروسازی ها در سراسر جهان شده است چون بسیاری دولت‌ها برای کند کردن روند گسترش ویروس کرونا، قرنطینه اعلام کرده اند.

  این خودروسازی طی بیانیه ای اعلام کرد:« تأثیر همه‌گیری ویروس کرونا تا ماه فوریه هم باعث کاهش شدید فروش در چین شده بود و تأثیر آن تا ماه مارس به طور واضح در ارقام فروش در اروپا و آمریکا قابل مشاهده بود».

 فروش خودروهای شرکت بی ام و در چین که مرکز شیوع ویروس کرونا است در فاصله ژانویه تا مارس ۳۰٫۹ درصد پایین آمد. فروش این خودروها در اروپا ۱۸٫۳ درصد و در آمریکا ۱۷٫۴ درصد کاهش یافته است.

 سخنگوی این خودروسازی گفت توقف تولید در کارخانه های شرکت بی ام و دو هفته تا ۳۰ آوریل تمدید می‌شود. وی گفت در حالی که تقاضا همچنان وجود دارد، ولی بسته شدن خرده فروشی ها بدین معناست که مشتریان هیچ سفارشی نمی‌دهند و هیچ خودرویی دریافت نمی کنند. بنابراین بهبود شرایط بازار مدتی طول خواهد کشید.

شرکت بی ام و اعلام کرد حدود ۸۰ درصد بازار های فروش آن در اروپا و ۷۰ درصد در آمریکا موقتاً به خاطر همه گیری ویروس کرونا بسته شده اند.

 انتهای پیام/۲۱

www.tehranstar.com