اخبار اقتصادی

کاهش مسافران برخی خطوط هوایی آمریکا به کمتر از ۱۰ نفر

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از ایندیپندنت، یکی از بزرگترین شرکت های هواپیمایی در آمریکا هشدار داده است که در اثر شیوع بیماری کرونا، تعداد مسافرهایش در برخی از پروازها به طور متوسط درحال کاهش به کمتر از ۱۰ نفر است.

بر اساس این گزارش، شرکت جت بلو، مانند سایر شرکتهای هواپیمایی آمریکایی، پس از کاهش چشمگیر تعداد مسافران خود به دنبال دریافت کمک های دولت آمریکا است.

قوانین کمک به شرکتهای هواپیمایی آنها را ملزم کرده است که حداقل تعهدات خدماتی خود به شهرها را در شبکه خود ادامه دهند.  

اما شرکت های حمل ونقل هوایی می توانند معافیت از این تعهدات را درخواست کنند در مواردی که اثبات شود انجام آنها برایشان بسیار سخت است.

شرکت هواپیمایی جت بلو در نامه ای به وزارت حمل و نقل در واشنگتن دی سی  نوشت: در واقع کل صنعت هواپیمایی ایالات متحده، با یک بحران وجودی بی سابقه ای روبرو است.

این شرکت همچنین افزود: در ماه آوریل سال گذشته میلادی جت بلو حدود ۲۲ میلیون دلار در روز درآمد داشت، در حالی که در آوریل امسال روزانه فقط ۱ میلیون دلار درآمد داشته است.

بر اساس اعلام این شرکت هواپیمایی، در خط پروازی از لانگ بیچ در کالیفرنیا به بوزمن در مونتانا تعداد صندلی های زروشده از ۱۵ آوریل تا ۱۰ ژوئن کمتر از ۵ درصد ظرفیت این پروازهاست که نشان می دهد به طور متوسط در هر پرواز تعداد مسافران کمتر از ۱۰ نفر خواهد بود.

بنابر این گزارش، این شرکت هواپیمایی در نامه خود همچنین خواستار تصویب مجوز برای لغو پروازهایی با تعداد مسافر کمتر از ۱۰ نفر شده است.
انتهای پیام/

www.tehranstar.com