اخبار اقتصادی

کاهش داوطلبانه حقوق ماهیانه مقامات مالاوی برای مبارزه با کرونا

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های غربی، رئیس جمهور مالاوی و تمام وزرای دولت این کشور به منظور جمع آوری پول برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، دستمزد ماهیانه خود را به میزان ۱۰ درصد برای مدت سه ماه کاهش دادند.

پیتر موتاریکا، رئیس جمهور مالاوی این خبر را در حالی بیان کرد که دولت این کشور یک بسته محرک اقتصادی برای کمک به کاهش تأثیر اقتصادی این بیماری اختصاص داده است.

مالاوی روز پنجشنبه اولین مورد از ابتلا به بیماری کرونا را گزارش داد. این کشور که در بین فقیرترین کشورهای جهان است وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

در حال حاضر هنوز قرنطینه در این کشور شروع نشده است اما مدارس تعطیل شدند و دولت درحال ترغیب مردم به کار کردن از خانه و پیروی از دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.

همه اجتماعات بیش از ۱۰۰ نفر از جمله مراسم تشییع جنازه ، خدمات کلیسایی و تظاهرات سیاسی ممنوع شده است.

بر اساس این گزارش، موتاریکا در ماه حدود ۳۶۰۰ دلار درآمد دارد اما رقمی درمورد اینکه با کاهش دستمزد این مقامات چقدر پول قرار است جمع شود اعلام نشده است.

رئیس جمهور به عنوان بخشی از بسته های محرک اقتصادی، مجموعه ای از معافیت های مالیاتی برای مشاغل، کاهش قیمت سوخت و افزایش کمک هزینه ها را برای کارمندان بخش بهداشت اعلام کرد.
انتهای پیام/

www.tehranstar.com