اخبار اقتصادی

کاهش تولید ایرباس به نصف در اثر شیوع ویروس کرونا در جهان

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، منابع آگاه اعلام کردند که در پی رکود ناشی از بحران ویروس کرونا، شرکت ایرباس به دنبال کاهش شدید تولید سری هواپیماهای A320 پرفروش خود است.

به گفته این منابع، این غول هواپیماسازی اروپا در حال بررسی سناریوهایی از جمله کاهش نیمی از تولید ماهانه ۶۰ فروند جت خانواده A320 به مدت سه تا شش ماه است.

این در حالی است که درپی کاهش پروازها بر اثر شیوع کرونا خطوط هواپیمایی در سراسر جهان تمام تلاش خود را برای صرفه جویی در هزینه های خود انجام می دهند.

یک منبع نیز گفت: ایرباس از تامین کنندگان قطعات A320 خواسته است تا تحویل قطعات ارسالی به کارخانه های خود را به میزان ۴۰ درصد متناسب با تولید ۳۶ جت در ماه کاهش دهند.

بر اساس این گزارش شرکت ایرباس پس از توقف فعالیت در چندین کارخانه خود در تامین قطعات خود برای بازگرداندن میزان تولید به سطح قبلی دچارمشکلی جدی شده است.

ایرباس در ماه گذشته میلادی تحویل هواپیماهای خود را در سال جاری به حالت تعلیق درآورده بود. این شرکت در حالی با بحران ویروس کرونا مواجه شد که برای افزایش تولید هواپیماهای خانواده A320 به ۶۳ فروند در ماه در سال ۲۰۲۱ و افزودن یک یا دو هواپیمای دیگر در هر ماه در سالهای ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ برنامه ریزی کرده بود.
انتهای پیام/

www.tehranstar.com