اخبار اقتصادی

پاکستان پروازهای ورودی و خروجی به چین را از سر گرفت

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پاکستان سه روز پس از لغو پروازهای ورودی و خروجی به چین به خاطر شیوع ویروس کرونا در این کشور، اعلام کرد این پروازها را از سر می‌گیرد.

 این تصمیم بر خلاف سایر خطوط هوایی و دولت هایی بوده که محدودیت های سختی برای سفر به چین تعیین و اکثر پروازها را به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو کرده اند. گفته می شود منشأ این ویروس استان‌ هبئی چین است.

 چین و پاکستان متحدان نزدیکی هستند و سفرها و سرمایه‌گذاری های دوجانبه در سال های اخیر بین آنها به شدت افزایش یافته است.

 عبدالستار خوخار، وزیر هوانوردی پاکستان گفت:« ما پروازها به چین را از سر می گیریم». وی اضافه کرد یک پرواز ازخط هوایی چاینا ساوترن با ۱۴۵ مسافر در روز دوشنبه در اسلام‌آباد به زمین می نشیند.

 مقامات چین و پاکستان گفتند در حال بررسی مسافران هستند و ۱۲ شهروند چینی که به پاکستان سفر کرده بودند توسط سفارت چین ردیابی و ثبت شده اند.

 سفیر چین در پاکستان در یک کنفرانس خبری با ظفر میرزا، وزیر بهداشت این کشور گفت:« آنها به دقت در اینجا بررسی و کنترل شده اند».

 چند دانشجوی پاکستانی در استان‌های هبئی چین قرنطینه شده اند. ظفر میرزا دستور خروج فوری این دانشجویان را صادر کرده است.

وی اعلام کرد ۷ مورد مشکوک به کرونا در پاکستان وجود دارد ولی آزمایش همه آنها تا الان منفی بوده است. کشور همسایه هند سومین مورد از ابتلا به این ویروس را در روز دوشنبه گزارش داد.

 چین در روز شنبه اعلام کرد وانگ یی، وزیر امور خارجه این کشور محدودیت سفر را در یک تماس تلفنی با وزیر امور خارجه پاکستان افزایش داده است.

 آمریکا در روز جمعه ورود افرادی را که به تازگی به چین سفر کرده بودند به این کشور ممنوع کرد. سنگاپور، استرالیا، نیوزیلند و ویتنام هم محدودیت هایی برای سفر از چین اعلام کرده اند. این در حالی است که چندین کشور شهروندان خود را از چین خارج می کنند.

انتهای پیام/۶۷

www.tehranstar.com