اخبار اقتصادی

هنوز سازوکار پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده مشخص نیست

 به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با شیوع بیماری کرونا در کشور بسیاری صنایع کشور ملزم به تعطیلی و یا کاهش به کارگیری نیروی انسانی شدند علاوه بر این تعطیلی بازار و عدم فروش محصولات هم بر حجم مشکلات صنایع اضافه کرد همین موضوع عاملی شد تا رئیس جمهور اوایل فروردین ماه در ستاد اقتصادی دولت که به منظور بررسی آثار شیوع بیماری کرونا برگزار شده بود اعلام کرد دولت برای آن دسته از کسب و کارهایی که بر اثر شیوع بیماری کرونا آسیب دیده اند، مشروط بر اینکه کارگر و یا کارگران خود را در این دوره زمانی اخراج نکرده باشند، تسهیلات ارزان قیمت در نظر گرفته است.

براساس توافقات به عمل آمده در این جلسه قرار شد روند پرداخت تسهیلات 52 میلیارد تومانی به همه واجدان شرایط در کسب و کارهای ۱۰ رسته شغلی مشروط به اینکه در دوران مبارزه با کرونا کارگران خود را اخراج نکرده باشند ، از اردیبهشت ماه آغاز و تا پایان خرداد ادامه پیدا کند.

مهدی صادقی نیارکی به عنوان سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در همین زمینه به خبرنگار تسنیم گفته است: قرار است ۵۲ هزار میلیارد تومان به کسب و کار های آسیب دیده ناشی از کرونا پرداخت شود اما تاکنون سازوکار پرداخت این تسهیلات مشخص نشده است. ما نیز منتظر تعیین تکلیف این موضوع هستیم تا با ارائه آن به صنایع بخشی از مشکلات را برطرف کنیم اما هنوز روند پرداخت مشخص نیست.

 انتهای پیام/

www.tehranstar.com