اخبار اقتصادی

نخستین عرضه اولیه سال ۹۹ بازار سهام کشف قیمت شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، تعداد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین، امروز(چهارشنبه) به‌عنوان نخستین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، با نماد معاملاتی “صبا” در فرابورس ایران عرضه و هر سهم این شرکت ۱۲۰۰ تومان کشف قیمت شد.

این میزان سهام در محدوده قیمتی ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰تومان برای هر سهم و با سهمیه ۱۲۰۰سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه شده بود. همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری صبا تامین و متعهد خرید نیز شرکت کارگزاری صبا تامین به میزان ۱۰ درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه و شرکت تامین سرمایه امین به میزان ۴۰ درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه هستند.

این گزارش می‌افزاید: تعداد ۳۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد که بر این اساس سهم صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام ۳ هزار سهم، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط ۱۵۰۰ سهم و صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت ۳۰ سهم می‌باشد.

گفتنی است بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com