اخبار اقتصادی

معاون سابق وزیر کشاورزی: فعالیت‌های کشاورزی ادامه یابد، چون کشاورزان کمتر در معرض کرونا هستند

جهانگیر پرهمت رئیس سابق سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره انجام فعایت های کشاورزی در دوران بروز بیماری کرونا در کشور اظهار کرد: بخش کشاورزی با دیگر بخش های اقتصادی و اجتماعی جامعه از لحاظ رعایت موارد بهداشتی در زمان بیماری کرونا تفاوت دارد.  

وی افزود: مزارع، واحدهای دامداری، مرغداری و کارگاه های فرآوری معمولا محیطی کم تراکم به لحاظ جمعیت و ایزوله هستند و بیشتر فعالیتها در این بخش در فضای آزاد است و تفاوت زیادی با محیط های شهری، تجاری، خدماتی و اداری دارد.

معاون سابق وزیر جهادکشاورزی ادامه داد: بخش کشاورزی در دوران شیوع بیماری کرونا در کشور می تواند فعال باشد و تا به امروز نیز این بیماری، محدودیت های زیادی برای بخش کشاورزی ایجاد نکرده است.

وی تصریح کرد: مزارع، محیطی مستقلند و کسانی که در آنها مشغول به کار هستند حداقل ارتباط را با دیگران دارند، بنابرین فعالین بخش کشاورزی با رعایت حداقل اصول بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا می توانند به کار خود مشغول باشند.

کشاورزی حداقل خسارت را از کرونا می‌بیند

رئیس سابق سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ادامه داد: برخلاف دیگر فعالیت های اقتصادی و اجتماعی، بخش کشاورزی آسیب کمتری از کرونا می بیند و نگرانی کمتری نیز برای این بخش وجود خواهد داشت چراکه بیشترین فعالیت های بخش کشاورزی مانند شیلات، زراعت، باغبانی و دامداری در فضای باز و با حداقل جمعیت انجام می شود.

وی گفت: در محیط های بسته ای مانند گلخانه ها و مراکز پرورش قارچ نیز، جمعیت زیادی در آنجا فعالیت ندارند و با رعایت حداقل موارد بهداشتی می توانند به فعالیت خود در زمان بیماری کرونا ادامه دهند.

پرهمت اظهار داشت: نگرانی که در حال حاضر برای انتقال بیماری کرونا وجود دارد در محیط های شهری، اداری، تجاری و بیمارستان ها است و فعالین بخش کشاورزی می تواند با رعایت موارد بهداشتی به کار خود ادامه دهند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com