اخبار اقتصادی

مشارکت ۱٫۳ میلیون سهامدار در هفدهمین عرضه اولیه امسال بازار سهام

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعداد ۴۹میلیون و ۱۲۵سهم شرکت کلر پارس در حالی در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته به‌عنوان هفدهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، با نماد معاملاتی “کلر” در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه و هر سهم این شرکت ۲۹۵۰ تومان کشف قیمت شد، که بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار سهامدار در این عرضه مشارکت کردند تا بدین ترتیب رکورد حضور سرمایه‌گذاران در عرضه‌ای اولیه شکسته شود.

همچنین در جریان عرضه اولیه سهام شرکت کلر پارس به هر کد معاملاتی حداکثر ۳۹ سهم با قیمت هر سهم ۲۹ هزار و ۵۰۰ ریال تخصیص یافت.

این میزان سهام در محدوده قیمتی ۲۸۰۰تا ۲۹۵۰۰تومانی برای هر سهم و با سهمیه ۸۰سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه و مدیر این عرضه نیز شرکت کارگزاری صباتامین و متعهدین خرید هم شرکت سرمایه‌گذاری هامون شمال به میزان ۳۳٫۳ درصد و شرکت کارگزاری صبا تامین به میزان ۱۶٫۸ درصد سهام قابل عرضه بودند.

این گزارش می‌افزاید: شرکت کلر پارس با سرمایه اولیه ۱۰ میلیارد ریالی با هدف سلامت آب شرب کشور و با سرمایه‌گذاری مشترک وزارت نیرو و سازمان تامین اجتماعی در نزدیکی شهر تبریز تاسیس شد و در سال ۱۳۸۴ با انتقال سهام وزارت نیرو به سازمان تامین اجتماعی، بیش از ۹۰ درصد از سهام شرکت کلر پارس در اختیار این سازمان گرفت.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com