اخبار اقتصادی

قیمت جهانی طلا امروز ۹۸/۱۱/۲۳

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که پس از کند شدن سرعت رشد موارد ابتلا به کرونا در چین بازارهای بورس شاهد رشد بوده است، قیمت طلا امروز تغییر اندکی را شاهد بود. وضعیت عدم نامشخص تبعات اقتصادی ویروس کرونا موجب شده تا قیمت طلا علیرغم رشد شاخص های بورس، کاهش نیابد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با اندکی تغییر به ۱۵۶۷ دلار و ۸۲ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۰٫۱ درصد رشد به ۱۵۷۱ دلار و ۲۰ سنت رسید.

در حالی که تعداد تلفات ابتلا به ویروس کرونا در چین از ۱۰۰۰ نفر فراتر رفته، مشاور درمانی دولت چین در زمینه ویروس کرونا اعلام کرد، ابتلا به این بیماری احتمالا تا ماه آوریل متوقف خواهد شد و تعداد موارد جدید ابتلا نیز در برخی نقاط کاهش یافته است.

استفن اینز، تحلیلگر بازار طلا در موسسه آکسی کورپ گفت: «در حالی که ترس از ویروس کرونا در حال فروکش کردن است، روند افزایش قیمت طلا متوقف شده است… اما انچه مانع از افت قیمت فلز زرد شده عواملی همچون تاثیرات اقتصادی منفی ویروس و تاثیرات انباشته تعرفه های موجود پس از فاز نخست توافق تجاری میان آمریکا و چین است.»

رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت، شیوع ویروس ممکن است خرید محصولات کشاورزی آمریکا توسط چین را که قرار بود امسال بر اساس توافق تجاری افزایش یابد، کاهش دهد.

دیگر عامل عدم افزایش قیمت طلا، تثبیت ارزش دلار در نزدیکی بالاترین رقم ۴ ماه گذشته است. در هفته های اخیر و با شدت گرفتن نگرانی ها از تبعات اقتصادی ویروس کرونا بازار دلار به محلی امن برای سرمایه گذاری تبدیل شده است.

در همین حال، ارزش سهام در بازارهای آسیایی شاهد افزایش بود، زیرا سرمایه گذاران احساس می کنند که بدترین دوران شیوع ویروس کرونا احتمالا به سر آمده است.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com