اخبار اقتصادی

قیمت جهانی طلا امروز ۹۸/۱۱/۱۹

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰٫۲۴ درصد افزایش به ۱۵۷۰ دلار و ۴۴ سنت رسید اما در مجموع معاملات هفتگی افت ۱٫۲ درصدی را شاهد بود. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰٫۲۲ درصد افزایش به ۱۵۷۳ دلار و ۴۰ سنت رسید.

تای وونگ تحلیلگر بازار طلا در موسسه بی ام او گفت‌: «به نظر می رسد که نگرانی بازار در مورد ویروس کرونا در حال افزایش است… این واکنش شدید و سریع در بازار طلا به اخبار کرونا کاملا گویاست. با توجه به سیگنال های اقتصادی مخابره شده تقاضا برای طلا به شدت بالا رفته است.»

آمارها نشان می دهد که رشد اشتغال در بخش غیرکشاورزی آمریکا در ماه گذشته ۲۲۵ هزار مورد بوده که بالاتر از ۱۶۰ هزار فرصت شغلی پیش بینی شده توسط تحلیلگران در نظرسنجی رویترز است.

به گفته ادوارد مویا، تحلیلگر بازار طلا، نگرانی ها در مورد کند شدن رشد اقتصاد جهانی و افزایش تعداد تلفات ابتلا به ویروس کرونا موجب شده تا قیمت طلا همچنان شاهد رشد باشد.

تعداد تلفات ابتلا به کرونا از ۷۰۰ تن فراتر رفته است ، ابتلای هزاران نفر به این بیماری در چین موجب کاهش اشتها برای سرمایه گذاری در بازارهای پرریسک گشته است.

وونگ افزود، افزایش ناگهانی تعداد موارد ابتلا یا اقدامات قرنطینه ای سختگیرانه تر ممکن است قیمت طلا را به بالای ۱۶۰۰ دلار برساند. عامل دیگر رشد قیمت طلا نرخ پایین بهره اتخاذ شده توسط بانک های مرکزی جهان و سیاست های تسهیل کمی ای است که این بانک ها در پیش گرفته اند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com