اخبار اقتصادی

قیمت جهانی طلا امروز ۹۸/۱۱/۱۸

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که نگرانی ها از گسترش سریع ویروس کرونا و تاثیرات اقتصادی آن موجب افزایش اشتها برای خرید طلا شده است، قیمت فلز زرد روز جمعه شاهد افزایش بود.

اما اقدام چین در کاهش تعرفه برخی کالاهای وارداتی از آمریکا سبب تقویت شاخص ها در بازارهای بورس جهان شده و این مسئله مانع از رشد بیشتر قیمت طلا شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱ درصد افزایش به ۱۵۶۸ دلار و ۷۶ سنت رسید. قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون ۱٫۳ درصد افت داشته و در مسیر ثبت بدترین عملکرد هفتگی از ۸ نوامبر تاکنون قرار دارد. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز به ۱۵۷۰ دلار و ۷۰ سنت رسید.

آمار کشته های شیوع ویروس کرونا در چین تا پایان روز پنجشنبه با ۷۳ مورد افزایش نسبت به روز قبل به ۶۳۶ نفر رسید. در حالی که نگرانی سرمایه گذاران از شیوع کرونا همچنان ادامه دارد، ارزش سهام در بازارهای آسیایی امروز شاهد کاهش بود.

چند هفته پس از امضای فاز نخست توافق تجاری که موجب پایان دادن به جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان شد، پکن گفته تعرفه های اضافی وضع شده بر ۱۷۱۷ کالای آمریکایی را کاهش می دهد.

در همین حال به دنبال انتشار آمارهای مثبت از اقتصاد آمریکا ارزش دلار در مسیر ثبت بهترین عملکرد هفتگی از اوایل ماه نوامبر قرار گرفته است. آمار هفتگی اظهار بیکاری در آمریکا به پایین ترین رقم خود طی ۹ ماه گذشته رسیده و تعداد شهروندان آمریکایی متقاضی دریافت مستمری بیکاری در هفته گذشته ۲۰۲ هزار مورد کاهش داشته است.

رندال کوارلس، معاون فدرال رزرو آمریکا گفته، سیاستگذاران باید تغییراتی را اعمال کنند تا بانک ها بتوانند برای تامین نقدینگی مورد نیازشان با منابع خزانه خود رفتاری مشابه دارایی های بانک مرکزی داشته باشند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com