اخبار اقتصادی

قطعه‌سازان خودرو برای تداوم تحریم‌‌ها دعا می‌کنند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مازیار بیگلو دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در حاشیه افتتاح خط تولید ترمز خودروهای سبک با بیان اینکه نهضت داخلی‌سازی در صنعت خودرو به خوبی جواب داده است، اظهارداشت: توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت به اجرای نهضت داخلی‌سازی در صنعت خودرو است که این موضوع اتفاقات بسیار خوبی را در این صنعت به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه نتایج مثبت نهضت داخلی سازی باعث شده تا قطعه‌سازان دعا کنند که تحریم ادامه داشته باشد، تصریح کرد: خوشبختانه به دلیل توجهی که به نهضت داخلی‌سازی صورت گرفته، برخی از نیروهای تعدیل شده در خطوط تولید صنعت قطعه‌سازی، مجدد به کار برگشته‌اند و تا پایان سال برخی شرکت‌ها حتی با افزایش نیرو و جذب افزایش جدید مواجه خواهند شد.

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو افزود: افتتاح پروژه‌های مرتبط با ترمز عقب خودروهای سبک، یکی از پروژه‌های میزهای خودکفایی قطعات خودرو است که بر این اساس هم ترمز عقب خودروهای سبک و بوستر رانا توسط تولیدکنندگان داخلی سازی شده است.

وی اضافه کرد: در بخش راه‌اندازی سایت ترمز عقب خودرو، سرمایه‌گذاری چند ده میلیاردی انجام شده و تنها ۲۰ میلیون یورو در سه میز کالایی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تأمین قطعات از داخل صورت گرفته و از ارزبری جلوگیری شده است.

بیگلو تصریح کرد: در مجموعه تولیدی که امروز افتتاح خط تولید ترمز عقب خودروها در آن انجام می‌شود، ۹۵ درصد خریدها داخلی و تنها ۵ درصد خارجی است .

همچنین در این مراسم مصطفی نکونظر عضو انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: برای اولین‌بار در ایران خط تولید سیستم ترمز عقب خودرو به صورت دیسکی تولید می‌شود که برای خودروهای رانا، دنا و پژو ELX مورد مصرف است.

وی افزود: واردات این قطعات سالانه ۳۰ میلیون دلار ارزبری داشت و اکنون تولید آنها آغاز شده و روزانه ۱۰۰۰ دستگاه در ظرفیت تولیدی آن گنجانده شده است.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com