اخبار اقتصادی

قطار عرضه‌های اولیه سال ۹۹ چهارشنبه از فرابورس حرکت می‌کند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعداد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین، چهارشنبه این هفته(۲۰فروردین) به‌عنوان نخستین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، با نماد معاملاتی “صبا” در فرابورس ایران عرضه می‌شود.

این میزان سهام در محدوده قیمتی ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰تومان برای هر سهم و با سهمیه ۱۲۰۰سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد. همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری صبا تامین و متعهد خرید نیز شرکت کارگزاری صبا تامین به میزان ۱۰ درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه و شرکت تامین سرمایه امین به میزان ۴۰ درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه می‌باشند.

علاوه بر این تعداد ۳۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد که بر این اساس سهم صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام ۳ هزار سهم، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط ۱۵۰۰ سهم و صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت ۳۰ سهم می‌باشد.

گفتنی است بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآینده عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com