اخبار اقتصادی

فائو: ۲۳۹ میلیون نفر در آفریقا از گرسنگی رنج می‌برند

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شینهوا نت، یک مقام ارشد سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) گفت حدود ۲۳۹ میلیون نفر در آفریقای سیاه از گرسنگی و سوء تغذیه رنج می برند.

 مارینا هلنا سمدو، نایب رئیس فائو در حاشیه سی و سومین جلسه معمول شورای اجرایی اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی گفت:« ۲۳۹ میلیون نفر در آفریقا از گرسنگی و سوء تغذیه رنج می برند. تنها راه صفر کردن این رقم صلح و امنیت است. بیایید دست به دست هم دهیم و با صلح و توسعه، اسلحه ها را خاموش کنیم».

سمدو گفت یکی از اهداف توسعه پایدار سازمان ملل کاهش تعداد بالای آفریقایی هایی است که در این منطقه از فقر، گرسنگی و سوء تغذیه رنج می برند».

وی گفت:« هدف طرح توسعه پایدار سازمان ملل پیشرفت به سمت حذف فقر و پایان دادن به گرسنگی و سوء تغذیه با تقویت ظرفیت های کشاورزی در تمام کشورهاست تا به دستور کار ۲۰۳۰ توسعه پایدار دست یابند».

 وی همچنین تاکید کرد نهاد سازمان ملل در حال حاضر طرح های مختلفی را برای افزایش درآمد روستایی های فقیر اجرا میکند.

 هدف این طرح ها استفاده از فناوری و شیوه های خلاقانه و جدید برای شناسایی بهترین فرصت ها در جهت ارتقای سطح زندگی جمعیت روستایی است.

جوزفا ساکو، کمیسیونر اتحادیه آفریقا در بخش اقتصاد روستایی و کشاورزی گفت برای پایان دادن به چالش گرسنگی و فقر در آفریقا ایده‌های جدیدی لازم است.

وی گفت اگر هدف امنیت غذایی در سراسر این قاره است، باید به درگیری های مختلف در قاره آفریقا پایان داد.

انتهای پیام/۹۶

www.tehranstar.com