اخبار اقتصادی

عبور مطمئن از فصل سرما با ۱۰ درصد صرفه جویی در مصرف برق و گاز

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق با اشاره به افزایش بی سابقه مصرف گاز بخش خانگی به ۶۰۰ میلیون مترمکعب در روز ،این افزایش را با ایجاد محدودیت در تأمین سوخت گاز نیروگاهها و جبران کمبود با استفاده از سوخت مایع همراه دانست که آلایندگی محیط زیست را به همراه دارد.

وی افزود: از مردم می خواهیم که با کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق و گاز ،به تأمین مطمئن گاز به ویژه در مناطق سرد خیز کشور کمک کنند و امکان بهره مندی پایدار هموطنان از نعمت برق و گاز  در روزهای پایانی فصل سرما را فراهم سازند.

سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به اینکه رشد مصرف برق هم اکنون در شرایط متعارف قرار دارد، هدف از این صرفه جویی را جلوگیری از افت فشار گاز در مناطق سردسیر عنوان و تأکید کرد: همکاری خوب هموطنان در گذر از پیک برق تابستان امسال ،این نوید را می دهد که در زمستان نیز شاهد همکاری خوب مردم عزیز کشور باشیم.

وی تصریح کرد: هموطنان با راهکارهای ساده مثل خاموش کردن یک لامپ روشنایی ،پوشیدن لباس گرم و جلوگیری از هدررفت انرژی در منازل ،می توانند صرفه جویی قابل ملاحظه ای داشته باشند و هریک درجه کاهش دمای خانه ، ۶ درصد کاهش مصرف انرژی را به همراه دارد که راهکار ساده ای محسوب می شود.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com