اخبار اقتصادی

شاخص بورس ۱۳۹۲۵ واحد دیگر رشد کرد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۶میلیارد و ۴۷۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۵ هزار و ۵۹۰میلیارد تومان در یک میلیون و ۱۴۳ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۳هزار و ۹۲۵واحدی در ارتفاع ۵۸۳هزار و ۵۹۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روزجاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل نمادهای معاملاتی شرکت‌های گروه صنعتی پاکشو، بورس کالای ایران و پتروشیمی خارک با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۷۱۱واحد، کل (هموزن) ۴۲۹۷واحد، قیمت (هموزن) ۲۸۵۸واحد، آزاد شناور ۱۶۲۲۳واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب ۹۶۱۴ و ۳۰۵۸۳واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۴۹۴۸میلیون ورقه به‌ارزش ۵۶۷۳میلیارد تومان در ۶۶۲هزار نوبت، آیفکس ۱۶۹واحد رشد کرد و در ارتفاع ۷۵۵۲واحد قرار گرفت.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com