اخبار اقتصادی

سیلاب‌هایی در راه است/ حاج‌رسولیها: آمادگی کامل داریم

محمد حاج‌رسولیها، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: طبق آخرین بررسی‌ها، احتمالا در اسفندماه امسال و فروردین ماه سال آینده سیلاب‌هایی در کشور خواهیم داشت، اما نمی توان در این زمینه پیش‌بینی ۱۰۰ درصدی ارائه داد.

وی افزود: البته پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی حاکی از بارش‌های نرمال در ماه پایانی سال جاری و شروع سال آینده است، اما ما این احتمال را در نظر می گیریم که در صورتی که بارش‌های متمرکزی در برخی حوضه‌های آبریز به وقوع بپیوندد، آمادگی کاملی برای مدیریت شرایط سیلابی داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران تصریح کرد: حدودا نیمی از حجم مخازن سدهای کشور خالی است و ظرفیت مناسبی برای مهار سیلاب‌ها به خصوص در سدهای بزرگ کشور دیده شده و در مجموع امسال آمادگی ما برای مدیریت سیلاب‌ها بیش از سال گذشته است، با وجود آنکه پیش‌بینی می کنیم با شرایط شدید سیلابی همچون سیلاب کم نظیر ابتدای سال ۹۸ مواجه نخواهیم بود.

وی ادامه داد: به صورت مرتب وضعیت بارش‌ها و حوضه‌های آبریز در حال رصد است و جلسات متعددی در خصوص وضعیت سیلابی کشور برگزار می شود تا آمادگی لازم در بالاترین حد ممکن وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com