اخبار اقتصادی

سازمان بهداشت جهانی: کشورها محدودیت مسافرتی برای چین وضع نکنند

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، سازمان بهداشت جهانی با نمایندگانی از صنعت سفر و گردشگری برای رسیدن به توصیه‌هایی جهت از سرگیری پرواز ها به چین کار می‌کند.

سیلوی برایاند، مدیر پیشگیری از بیماری‌های عفونی سازمان بهداشت جهانی گفت:« مبتلایان به ویروس کرونا باید ماسک بپوشند ولی برای افراد دیگری که نشانه‌های این بیماری را ندارند پوشیدن ماسک صددرصد از آنها محافظت نمی کند».

 وی گفت از آنجایی که این ویروس با تماس نزدیک منتقل می شود و روی سطوح هم باقی می ماند، شستن مداوم دست ها و سایر اقدامات بهداشتی ضروری است.

 ‏وی مطالعات اولیه را که نشان می داد برخی افراد بدون اینکه نشانه های بیماری را داشته باشند، آن را منتقل کرده اند رد کرد و گفت آنها نشانه های خفیفی داشتند که شناسایی نشده بود.

 برایان گفت شیوع این بیماری که از شهر ووهان چین آغاز شده و در چین و ۲۳ کشور دیگر گسترش یافته، هنوز جهانی نشده است.

وی گفت تا حالا ۱۹ کشور رسماً اقدامات و محدودیت هایی را که در ارتباط با شیوع این بیماری اتخاذ کرده‌اند به اطلاع سازمان ملل رسانده‌اند. سازمان بهداشت جهانی به دنبال تصریح دلیل این اقدام آنهاست.

 خطوط هوایی بسیاری پروازهای خود را لغو کرده اند.

 سازمان بهداشت جهانی هفته گذشته از کشورها خواست محدودیت های غیرضروری تجاری و مسافرتی برای چین وضع نکنند.

یک سخنگوی سازمان بهداشت جهانی گفت کنفرانسی با نمایندگان صنعت سفر و گردشگری برای روز چهارشنبه برنامه ریزی شده است.

برایاند در یک مصاحبه خبری در ژنو گفت:« خدمه این شرکت‌های هوایی از ابتلا به این ویروس می‌ترسند چون در پرواز از نزدیک با مسافران در تماس هستند بنابراین حس میکنند در خطر قرار دارند».

« به همین دلیل باید توصیه های لازم را در اختیار این شرکت‌ها قرار دهیم تا کارکنان آنها احساس امنیت کنند و بتوانند پرواز به چین را از سر بگیرند».

 برایاند با اشاره به این نکته که این نگرانی ها منطقی است گفت:« من نمی‌توانم تضمین کنم پروازها به چین دوباره آغاز شود».

 مقامات چین گزارش داده‌اند تا حالا ۵۰۰نفر از این بیماری جان خود را از دست داده اند. ولی این افراد اساسا کسانی هستند که شرایط ویژه‌ای دارند مثل بیماران سرطانی، دیابتی، سالخوردگان یا کسانی که مشکل ضعف سیستم ایمنی دارند.

 انتهای پیام/۷۹

www.tehranstar.com