اخبار اقتصادی

سازمان بنادر: علی رغم میل باطنی به موضوع برگزاری نمایشگاه دریایی وارد شدیم

هادی مرزبان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با یادآوری این‌که سال ۹۵ یک انتخابات در انجمن مهندسی دریایی ایران برگزار و همین گروه فاضل انتخاب شدند، اظهار کرد: برای برگزاری نمایشگاه هم گروه قدیم و هم گروه جدید به سازمان بنادر و دریانوردی مراجعه کردند و ما بین این دو گیر کردیم.

وی با بیان این‌که  سازمان بنادر و دریانوردی هیچگاه به برگزاری نمایشگاه دریایی ورود پیدا نکرده و نمی کند، افزود:‌ بر اساس مصوبه شورایعالی ارگان‌های دریایی کشور باید فقط یک نمایشگاه دریایی در سال برگزار می شد، لذا به همین دلیل بهترین جایی که می‌توانست این نمایشگاه را برگزار کند، انجمن مهندسی دریایی ایران بود.

وی ادامه داد: در این راستا یک پیش نویس تفاهمنامه  با گروه جدید (فاضل) امضا شد،  اما در ادامه پس از  استعلام برای تایید، جواب محکمی از وزارت علوم دریافت نکردیم.

مسئول دبیرخانه هماهنگی ارگان های دریایی با یادآوری این‌که حدود پنج ماه پیش تصیمیم گرفتیم تا برطرف شدن مشکل بین گروه قدیم و جدید انجمن مهندسی دریایی ایران، سازمان بنادر نمایشگاه را برگزار کند، گفت:  بر این اساس از یکی از  شرکت‌هایی که در کیش نمایشگاه برگزار کرده بود برای بیستمین نمایشگاه دریایی دعوت کردیم. این در حالی بود که هر چه به روز موعود نزدیک می‌شدیم، همچنان  گروه قدیم و جدید انجمن مهندسی با هم مشکل داشتند.

مرزبان با بیان این‌که هر کدام از این گروه‌ها می‌گفتند که گروه مقابل به حق نیست، اظهار کرد:‌ از سوی دیگر این دو گروه به دنبال برگزاری همایش صنایع دریایی بودند؛‌یکی از این گروه‌ها یک هفته قبل از برگزاری نمایشگاه در کیش، همایش را در تهران برگزار کرد.

وی بیان کرد:‌در کیش نیز گروه دوم به دنبال برگزاری همایش بود که گروه قدیمی در کیش حاضر شده و جلوی کار گروه جدید را گرفت.

وی با تاکید بر این‌که سازمان بنادر و دریانوردی در برگزاری همایش اول (تهران) و همایش دوم (کیش) “نفیاٌ” یا “اثباتاٌ” نداشته است، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی هیچگاه به دنبال برگزاری نمایشگاه نبوده و با توجه به این‌که  شورایعالی ارگان‌های دریایی مصوب کرده بود مجبور شدیم علی رغم میل باطنی وارد موضوع برگزاری نمایشگاه شویم.

مدیرکل امور دریانوردان و سازمان های تخصصی بین المللی با اشاره به این‌که به احتمال زیاد سال آینده به سراغ نمایشگاه نمی‌رویم چون به اندازه کافی برگزار کننده در کشور وجود دارد،‌ گفت:‌ معتقدیم همین NGO ها می‌توانند چنین نمایشگاهی را برگزار کنند، سازمان بنادر و دریانوردی فقط به خاطر اختلاف گروه قدیم و گروه جدید هیئت مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران و مصوبه شورایعالی ارگان های دریایی متولی برگزاری نمایشگاه امسال شد.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com