اخبار اقتصادی

رکورد خرید مرغ مازاد شکسته شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی شرکت پشتیبانی امور دام کشور، حسن عباسی معروفان اظهار کرد: طرح ضربتی خرید مرغ از مرغداران با تمام توان در حال اجرا است به نحوی که در ۴۵ روز گذشته  بیش از ۶۵۰۰۰  تن مرغ از مرغداران به صورت نقدی خریداری و ذخیره سازی شده است .

وی خاطر نشان کرد :  برنامه ریزی برای جوجه ریزی مرغداران از ۶ ماه قبل آغاز شده بود تا برای ایام پایانی سال۱۴۰ میلیون جوجه ریزی انجام شود ؛ اما با شیوع ویروس کرونا مصرف مرغ در رستوران ها ؛ تالار های عروسی  و  سلف سرویس های دانشگاه به صفر رسیده است و بخشی از مرغ تولیدی بدون خریدار ماند  .

 معروفان  افزود : به نسبت سال گذشته در ایام پایانی سال ۴۰ درصد کاهش مصرف مرغ داشتیم که آن ۴۰ درصد را شرکت پشتیبانی امور دام خریداری و به عنوان ذخایراستراتژیک نگهداری خواهد کرد تا در شرایط لازم مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در ادامه گفت : در دوره اول امسال برنامه ریزی ها برای ۱۱۵ میلیون قطعه جوجه خواهد بود تا هم نیاز بازار رفع شود و هم مرغداران نگرانی از بابت  تولید بدون خریدار نداشته باشند .

صادرات مرغ موضوع دیگری بود که مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام به آن اشاره و افزود : با مصوبه ستاد ملی تنظیم بازار تعرفه ۵ هزار تومانی هر کیلو مرغ برای صادرات حذف و از ۱۰ روز آینده صادرات مرغ به کشور های همسایه اغاز خواهد شد.  

انتهای پیام/

www.tehranstar.com