اخبار اقتصادی

روند ابتلا به ویروس کرونا کاهشی شد

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، چین اعلام کرد تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا کمترین میزان از اواخر ژانویه بوده است. این آمار پیش بینی مشاور ارشد بهداشت این کشور را مبنی بر پایان شیوع این بیماری تا ماه آوریل تایید می‌کند.

 ولی متخصصان بین المللی هنوز هم در مورد شیوع این ویروس که تاحالا جان ۱۱۰۰ نفر را گرفته هشدار می دهند.

 ژانگ نانشان، سرشناس ترین مشاور بهداشتی در زمینه شیوع این بیماری گفت تعداد مبتلایان جدید در برخی استانها کاهش یافته و پیش بینی می شود اوج ابتلا به این بیماری در همین ماه باشد.

 مقامات بهداشتی چین می گویند تعداد کل مبتلایان جدید به این ویروس در چین به ۴۴۶۵۳ نفر رسیده است که ۲۰۱۵ مورد از آنها در یازدهم فوریه گزارش شده است. این کمترین میزان ابتلا به این بیماری از پایان ژانویه است.

 چین هفته گذشته دستورالعمل خود در جلوگیری و کنترل ویروس کرونا را اصلاح کرد و اعلام کرد فقط وقتی موارد مشکوک نشانه های بالینی بیماری را نشان دهند، باید ثبت شوند. ولی مشخص نیست اطلاعات قبلی دولت شامل موارد بدون علامت میشده یا نه.

 تعداد مبتلایانی که در چین جان خود را از دست داده اند ، ۹۷ نفر اضافه شده و تا پایان روز سه‌شنبه به ۱۱۱۳ نفر رسیده است.

 در حالی که مقامات بهداشت چین می گویند شرایط تحت کنترل است، سازمان جهانی بهداشت درباره خطر شیوع این بیماری در جهان هشدار داده است.

 تدروس ادهانوم قیبریسوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت:« دنیا باید بیدار شود و این ویروس را یک دشمن عمومی شماره یک قلمداد کند». وی اضافه کرد اولین واکسن برای این بیماری ۱۸ ماه دیگر تولید می شود.

 پروفسور برندان مورفی، مقام ارشد سیستم درمانی استرالیا در مورد پیش‌بینی ژانگ می گوید:« به نظر من هنوز برای گفتن این موضوع خیلی زود است».

« من فکر می کنم باید اطلاعات را طی هفته‌های آینده قبل از انجام هر پیشگویی به دقت بررسی کنیم».

صد ها مورد ابتلا به این ویروس در چندین کشور در سراسر دنیا گزارش شده و یک نفر در هنگ کنگ و یکی دیگر در فیلیپین جان خود را از دست داده اند.

 انتهای پیام/۱۴

www.tehranstar.com