اخبار اقتصادی

رشد ۳۱ درصدی حجم معاملات در تالار محصولات صنعتی و معدنی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در هفته‌ای که گذشت ۶۲۲ هزار و ۳۴۹ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۷ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که از نکات قابل توجه معاملات در هفته مذکور می توان به رشد ۳۱ درصدی حجم معاملات در تالار محصولات صنعتی و معدنی اشاره کرد.

در تالار محصولات صنعتی و معدنی نیز در این مدت ۳۰۷ هزار و ۶۵۵ تن انواع کالا به ارزش ۲۲ هزار و ۷۰۹ میلیارد ریال معامله شد.در این تالار ۲۹۷ هزار و ۹۹۳ تن فولاد، ۵ هزار و ۶۰۰ تن مس، ۳ هزار و ۹۳۰ تن آلومینیوم، ۱۲۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها و۱۰ کیلوگرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ۳۱۴ هزار و ۶۹۴ تن انواع کالا به ارزش ۱۴ هزار و ۹۳۹ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۸۷ هزار و ۱۲۲ تن قیر، ۱۰۳ هزار تن وکیوم باتوم، ۶۷ هزار و ۴۸ تن مواد پلیمری، ۲۷ هزار تن لوب کات، ۲۵ هزار و ۸۰۹ تن مواد شیمیایی، ۵۰۶ تن روغن پایه، یک هزار و ۴۵۰ تن عایق رطوبتی، ۲هزار تن سلاپس واکس و یک هزار و ۶۳۵ تن گوگرد معامله شد.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com