اخبار اقتصادی

رشد ۱۸ هزار واحدی شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در هفته‌ای که گذشت تعداد ۴۲۴۷۵ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۲۱۰۱۴۲ میلیارد ریال در بیش از ۴ میلیون و ۱۲۰ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۵۹٫۶، ۲۸ و ۴۰٫۳۱ درصد افزایش را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کردند.

این درحالی است که  تعداد  997 میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله نیز در هفته گذشته در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۰۳۸۵  میلیارد ریال مورد معامله  قرار گرفت که به ترتیب با ۳۷٫۲۸ و ۳۶٫۰۸ درصد کاهش همراه شدند.

در بازار بدهی نیز که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود،  در این مدت تعداد یک میلیون ۱۰۰ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۱۰۶۴ میلیارد ریال معامله شد.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس در پایان معاملات هفته منتهی به ۱۸ بهمن ماه با ۱۸۷۵۵ واحد افزایش معادل ۴٫۳۹درصد رشد کرد و به رقم ۴۴۵۸۹۴ واحد رسید. شاخص کل هموزن نیز با ۶۶۱۰ واحد افزایش معادل ۴٫۷۲ درصد رقم ۱۴۶۵۷۱ واحد را به نمایش گذاشت.

همچنین شاخص بازار اول با ۱۵۶۰۸ واحد افزایش به رقم ۳۲۲۰۴۸  واحد و شاخص بازار دوم با ۲۹۲۹۴ واحد افزایش به عدد ۹۱۵۹۵۱ واحد رسیدند و به این ترتیب شاخص بازار اول ۵٫۰۹ درصد افزایش و شاخص بازار دوم ۳٫۳۰ درصد رشد را به نمایش گذاشتند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com