اخبار اقتصادی

رخت شفافیت بر تَن شستا، در پی ورود به بورس/ رضوانی‌فر:رایتل هم تا پایان سال به بازار سهام می‌آید

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد رضوانی‌فر ظهر امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به عرضه‌ اولیه سهام شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی که فردا(چهارشنبه) در بورس اوراق بهادار انجام می‌شود، گفت: هر جا که شفافیت باشد، رابطه مستقیمی با افزایش بازدهی و کارایی و در نتیجه سود اقتصادی دارد. از این رو شفافیت یکی از مزایای است که عرضه سهام “شستا” در بورس با خود به همراه دارد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی افزود: زمانی که یک شرکت در بازار سرمایه پذیرش می‌شود، ملزم به ارائه اطلاعات و گزارشات مستمر و شفاف است و باید در چارچوب قوانین و مقررات و همچنین تامین منافع سهامداران اقدام کند. بنابراین با ورود شستا به بازار سهام این افتاق رخ خواهد داد، ضمن این که از این به بعد عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی نیز با ورد به بورس زیر ذربین فعالان بازار سهام خواهد بود که تداوم شفافیت بوجود آمده به این واسطه، در گرو نقد و بررسی و نیز مطالبه‌گری اهالی رسانه است.

وی اضافه کرد: علاوه بر مزایای یاد شده، یکی دیگر از مزیت‌های حضور شرکت‌ها در بازار سهام، فراهم آمدن امکان مقایسه عملکرد این شرکت پیش و پس از ورود به این بازار است. ضمن این که امکان مقایسه عملکرد شرکت‌ها با یکدیگر نیز در این بازار فراهم می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به این که شستا دارای شرکت‌های بزرگی در زیرمجموعه خود است، گفت: به عنوان مثال هلدینگ دارویی ما یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه دارو در کشور است که دارای زنجیره تولید دارو می‌باشد و حدود ۳۰ درصد بازار داروی کشور را نیز در اختیار دارد.

وی ادامه داد: برای عرضه اولیه فردا، قیمت شستا با توجه به روش‌های بدست آمده، قیمتی هوشمندانه، معقول و جذاب است و متناسب با ظرفیت‌های این شرکت و رشدهایی که در شرکت‌های زیرمجموعه آن در آینده رقم می‌خورد، این سهام از ارزندگی لازم برای خرید و سرمایه‌گذاری برخوردار است.

وی با اشاره به این که تنوع پرتفوی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی موجب می‌شود تا سهام شستا یکی از با ثبات‌ترین سهم‌های بازار باشد، اذعان داشت: علاوه بر مزایای اشاره شده بویژه در زمینه شفافیت، عرضه سهام این شرکت در بازار سرمایه جدابیت‌هایی همچون تخفیفات مالیاتی را برای شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی به همراه دارد.

رضوانی‌فر افزود: علاوه بر عرضه اولیه سهام این شرکت در روز چهارشنبه، برنامه‌هایی برای بازنسشتگان داریم تا آنها نیز بتوانند علاوه بر حضور در عرضه‌های اولیه، از سهام این شرکت نیز به صورت مجزا بهره‌‌مند شوند که این موضوع در مرحله تصمیم‌گیری نهایی توسط سازمان تامین اجتماعی قرار دارد.

وی همچنین با اشاره به این که برای هر شخص حقیقی در عرضه اولیه سهام این شرکت ۱۰ هزار سهم به قیمت ۸۶۰ تومان در نظر گرفته شده است، گفت: با توجه به استقبال خوبی که از این عرضه اولیه خواهد شد، پیش‌بینی می‌شود به هر کد معاملاتی نصف این میزان اختصاص داده شود.

این مقام مسئول در خصوص برنامه‌های بعدی این شرکت برای عرضه اولیه سهام شرکت‌های زیرمجموعه خود در بازار سرمایه نیز اذعان داشت: در بهار امسال بنا داریم سهام شرکت‌های چوب و خزر کاسپین، کاغذ لطیفه، ذغال پرورده طبس و هلدینگ سیمان را عرضه کنیم و تا انتهای امسال نیز سهام شرکت رایتل را در بازار سهام عرضه اولیه خواهیم کرد.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com