اخبار اقتصادی

درخواست عجیب رئیس جدید از مجلس: برای اصلاح قانون نظام مهندسی عجله نکنید

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، احمد خرم با بیان این‌که از وزارت راه و شهرسازی و مجلس به‌ویژه کمیسیون عمران درخواست می‌کنم برای اصلاح قانون نظام‌مهندسی و طرح آن در صحن مجلس عجله نکنند، اظهار کرد: معتقدم، پیش‌تر مسیری که برای اصلاح قانون طی شده، مسیر درستی نبوده و دو پیش‌نویسی که یکی در قالب طرح و دیگری در قالب لایحه ارائه شده و در دست بررسی است، تناقضات فراوانی دارد.

وی ادامه داد: امیدوارم با توجه به اینکه سازمان نظام‌مهندسی ساختمان و شورای مرکزی در ۶ ماه گذشته حالت نیمه تعطیل داشت و عملاً در اصلاح قانون و آیین‌نامه نقش‌آفرینی نکرد، فرصت دوباره‌ای به سازمان داده شود و با همفکری و اعمال برخی از نظرات و پیشنهادی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان در دوره جدید، اصلاحات در مجلس طرح و به تصویب برسد.

وی افزود: درعین‌حال با توجه به اینکه انتخابات مجلس نیز پیش‌روست امید است تا در فرصت باقیمانده تا آغاز به‌کار مجلس جدید، این کار نهایی و در ابتدای مجلس آینده انجام شود. تصریح می‌کنم  تناقضاتی در قانون، آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و نظام‌نامه‌ها وجود دارد که باید اصلاح شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با یادآوری این‌که در طرح در دست بررسی آمده که سازمان نظام مهندسی ساختمان زیر نظر سازمان مدیریت برود، گفت: با توجه به اینکه سازمان نظام مهندسی یک سازمان اعمال مقررات و اجرایی بوده و سازمان برنامه‌ریز نیست، در نتیجه باید زیر نظر یک دستگاه اجرایی قرار بگیرد. کما اینکه از اول انقلاب نیز امر نظام مهندسی در وزارت مسکن و شهرسازی و هم‌اکنون در وزارت راه و شهرسازی استقرار داشته است و وزارتخانه ذی ربط آن این وزارتخانه است. اینکه هم‌اکنون یک شوک وارد کردن و دستگاه را در کل عوض کردن تبعات منفی فراوانی دارد.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com