اخبار اقتصادی

داشتن نگاه سیستماتیک به تولید از الزامات تحقق شعار سال است

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود دودانگه در مصاحبه با رادیو با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «جهش تولید» خاطرنشان کرد: در راستای توجه رهبر معظم انقلاب به مسائل اقتصادی کشور، شاهد این هستیم که ایشان در چند سال اخیر بر موضوع تولید ملی تاکید ویژه ای داشته اند و در بحث سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز به موضوع تحقق تولید ملی توجه ویژه ای داشته اند .

وی بیان اینکه برای تحقق این شعار تمام ارکان نظام نقش دارند و باید در این چارچوب موانع تولید را برطرف کرده و تلاش مضاعفی برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی داشته باشند، ادامه داد: در این چارچوب باید سرمایه‌گذاری در حوزه تولید را جذاب کنیم تا زنجیره ای از تولید در عرصه های مختلف شکل بگیرد.

این کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه ارزش افزوده بیشتر در کشور با تکیه بر تولید جامع به دست می آید افزود : در این فرایند دولت به عنوان مهم‌ترین رکن سیاست گذار و مجری باید تلاش کند تسهیلات لازم را برای تولید کنندگان فراهم کند و مجلس نیز قوانین و مقررات مخل تولید را شناسایی و رفع کند.

دودانگه در ادامه صحبت های خود با بیان اینکه بخش خصوصی می‌بایست محور همه سیاست‌های اقتصادی کشور باشد، افزود: رشد اقتصادی کشور باید با محوریت نقش آفرینی بخش خصوصی دنبال شود و در این ارتباط باید جایگاه بیشتری را برای اتاق های بازرگانی، اصناف و تعاون قائل شویم.

معاون پیشین وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در این راستا تاکید کرد: باید نگاهی سیستماتیک به امر تولید داشته باشیم و همین ذینفعان نقش خود را در این زمینه به خوبی درک و آن را اجرا کنند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com