اخبار اقتصادی

خطوط هوایی آمریکا بسته کمک ۳۲ میلیارد دلاری دریافت می کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته (پنجشنبه) گفت که خطوط هوایی این کشور می توانند جزئیات مربوط به شرایط دریافت کمک ۳۲ میلیارد دلاری برای جبران رکود ناشی از شیوع ویروس کرونا را دریافت کنند.

بر اساس این گزارش، منابع آگاه اعلام کرده اند که حدود ۲۷۵ شرکت هواپیمایی متقاضی دریافت این کرده است.

ترامپ که پس از نشست خود با استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا صحبت می کرد، گفت:ما احتمالاً آخر هفته پیشنهادی ارائه خواهیم داد و جزئیات بسیار دقیقی را در اختیار آنها (خطوط هوایی) قرار می دهیم. این اقدام خیلی سریع پیش می رود چرا که تجارت آنها بسیار ضربه خورده است.

وی افزود: من فکر می کنم این بسته اقتصادی بسیار قابل قبول خواهد بود چرا که بسته بسیار بزرگی است؛ این اقدام برای شرکت های هواپیمایی بسیار مناسب خواهد بود.

بر اساس قانون اخیر کنگره آمریکا (CARES) مبنی بر کمک مالی ۲٫۳ تریلیون دلاری به افراد و مشاغل آسیب دیده ناشی از شیوع کرونا، شرکتهای هواپیمایی مسافربری ۲۵ میلیارد دلار کمک هزینه نقدی برای پرداخت حقوق و دستمزد کارمندان خود را دریافت خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، خطوط هوایی مختص به حمل بار می توانند ۴ میلیارد دلار دریافت کنند در حالیکه شرکت های پیمانکاری فرودگاهی مانند تهیه کنندگان غذا و شرکتهای خدمات نظافت واجد شرایط دریافت ۳ میلیارد دلار هستند.

پیش از این ، منوچین به شبکه خبری سی ان بی سی گفته بود که بسته کمک اقتصادی به خطوط هوایی به عنوان بخشی از قانون CARES  اقدام بزرگ بعدی دولت خواهد بود که اطلاعات اولیه آن روز جمعه منتشر می شود.

منوچین همچنین ادامه داد که این کمک مالی به خطوط هوایی صرفا برای این هدف است که آنها نقدینگی لازم برای نگه داشتن کارمندان و کارگران خود را داشته باشند.

به گفته منابع آگاه، پیش بینی می شود شش شرکت هواپیمایی بزرگ ایالات متحده حدود ۹۰٪ از این بسته را دریافت کنند. در حالی که وزارت خزانه داری حدود ۲۷۵ درخواست برای دریافت کمک هزینه را دریافت کرده است.
انتهای پیام/

www.tehranstar.com