اخبار اقتصادی

خسارات ناشی از جرایم ارز مجازی در سال گذشته میلادی ۲ برابر شد

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، سیفرتریس، شرکت رسیدگی به جرائم بلاکچین گزارش داد خسارت ناشی از جرایم ارز مجازی در سال گذشته میلادی به ۴٫۵۲ میلیارد دلار رسیده است. خسارات ناشی از دزدی بلاکچین افزایش و خسارت هک‌کردن ها کاهش یافته است.

 خسارات ناشی از جرایم ارز مجازی در سال گذشته میلادی ۱۶۰ درصد نسبت به ۲۰۱۸ افزایش داشت. این رقم در ۲۰۱۸ برابر با ۱٫۷۴ میلیارد دلار بود.

 بلاک چین که اولین بار به عنوان یک سیستم تقویت کننده بیت کوین معرفی شد، یک پایگاه اطلاعاتی مشترک است که با شبکه ای از کامپیوترها حفظ می‌شود.

 خسارت کاربران و سرمایه گذاران ارز مجازی از تقلب و اختلاس در ۲۰۱۹ بیش از ۵ برابر شده است در حالیکه هک و دزدی  66 درصد کاهش یافته است.

از زمان راه اندازی بیت کوین در بیش از ده سال گذشته، دولتهای سراسر جهان درگیر ابهام و عدم شفافیت در بازار ارز مجازی بوده اند که خسارت های بزرگی به سرمایه‌گذاران زده است.

 کاربران و مشتریان ارز مجازی ۳ میلیارد دلار از طرح پانزی که شامل کیف پول مجازی و کلاهبرداری پلاس توکن می شد،  ضرر کرده اند.

 تحقیقات سیفرتریس نشان می دهد بانک های های سراسر جهان بیش از ۶٫۲ میلیارد دلار در ۲۰۱۹ برای جریمه‌های پولشویی پرداخت کرده اند.

 انتهای پیام/۱۸

www.tehranstar.com