اخبار اقتصادی

خبرهای خوشی برای اصناف تا دو ماه آینده در راه است

به گزارش خبرگزاری تسنیم همایش بزرگ سازندگان تابلوهای تبلیغاتی با حضور جمعی از اعضای اتحادیه، مسوولان صنفی کشور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

اصغر مسعودی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در این همایش اظهار کرد: فعالیت تابلو سازان کشور یک کار علمی ، فرهنگی و هنری است که نمایشگر آداب و رسوم و تمدن یک کشور محسوب می شود.

وی افزود: تابلوهای تبلیغاتی به معنای کلمات قصاری هستند که گاهی به اندازه یک کتاب معنا دارند و نشاندهنده علم و هنر یک سرزمین هستند.

عضو ناظر شورای فرهنگ عمومی کشور تصریح کرد: امروزه تاثیر تبلیغات را نمی توان نادیده گرفت چرا که تبلیغ صدای کسب و کار است و مشتری به نوعی با تبلیغات مناسب جذب می شود بنابراین تابلوهای تبلیغاتی تاثیر بسزایی در جذب مشتری دارد.

مسعود ی تاکیدکرد: تابلو و تبلیغات جلوه دهنده دستان یک تولید کننده است و باید روی این مهم با علم به پیش رفت.

وی افزود: بر خلاف نظر برخی افراد که تبلیغات را رواج مصرف گرایی می پندارند، تبلیغات موتور محرک اقتصاد است و باید به این مهم و درخواست تولید داخلی از این راهکار بهره مند شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تبلیغات باعث رشد تقاضا و چرخش چرخه تولید و صنعت می شود ، گفت: امروزه تبلیغات فرایندی است که با تغییرات اقتصادی و اجتماعی تغییر می یابد بنابراین باید رویکردهای نوین را در تبلیغات مد نظر قرار داد.

وی با بیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم گفت: امروز که فروش نفت بر اثر تحریم های ظالمانه دچار مشکل شده باید روی توان و تولیدات داخلی و غیر نفتی تمرکز کرد بنابراین در این راستا تبلیغات تولیدات داخلی اهمیت بسزایی دارد؛ البته که تولیدات داخلی نیز باید رشد کیفیت را به دنبال داشته باشد.

مسعودی تصریح کرد: زمانی می توانیم کالای ایرانی را بهتر به مشتری معرفی نماییم که از کیفیت مطلوب برخوردار باشد بنابراین هم باید به رشد کیفیت و هم به هنر  تبلیغات توجه داشت.

وی به وارداتی بودن کاغذ و مشکلات ایجاد شده در این رابطه اشاره کرد و افزود: ما می توانیم در همین شرایط از ضایعات سنگ و کربنات کلسیم کاغذ کشور را تولید و تامین کنیم و با حل این مشکل نه تنها به اقتصاد داخلی بلکه به اشتغال‌زایی هم کمک خواهیم کرد و از حیث واردات کاغذ که در برخی زمینه ها ضروری است، تا حدود زیادی بی نیاز می شویم بنابراین باید به این مهم و توان داخلی توجه کنیم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: باید ذائقه مخاطب را به سمت تولیدات داخلی با کیفیت و مشاغل جدید سوق دهیم تا از این مشکلات ناشی از تحریم های ظالمانه عبور کنیم.

مسعودی با بیان اینکه باید قوانین دست و پاگیر به همراه اجرای سلیقه ای آن از میان برداشته شود، گفت: ما به عنوان کمیسیون فرهنگی و نمایندگان مجلس آمادگی داریم تا سخن اصناف و اتحادیه تابلوسازان را در راستای بهبود فضای کسب و کار بشنویم و به آن اهتمام داشته باشیم .

خبرهای خوشی برای اصناف تا دو ماه آینده در راه است

آقای فاضلی عضو هیئت مدیره اصناف و رییس سابق اتاق اصناف کشور  نیز در این همایش اظهار کرد: امروز برای اصناف نگران هستیم ؛ نگاه جهانی به سمت بنگاه‌های کوچک می رود و ما نیز باید به این مهم اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

وی افزود: نقش بنگاه‌های کوچک در سایر کشورهای جهان فوق العاده است و این مهم در ایران نیز می تواند اثرگذار باشد؛ بنگاه‌های کوچک می توانند ۱۷/۵ درصد در تولید ناخالص داخلی و ۶/۵ درصد در رشد اشتغال اثر داشته باشند.

این عضو هییت مدیره اصناف تصریح کرد: این بخش از اقتصاد امروز به صورت مظلومانه ذبح می شود و هر کس دچار کاستی شد به سمت این بنگاه‌ها می رود؛ مجلس و دولت باید بگویند که نقش این بنگاه‌ها در اقتصاد مقاومتی چیست .

فاضلی تصریح کرد: اتحادیه های صنفی در کشور تأثیرگذاری بسزایی دارند بنابراین در این اتحادیه ها نیز افراد اصلح باید انتخاب شوند و تقویت اتحادیه باید انجام گیرد.

وی با بیان اینکه برای رهایی از مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم های ظالمانه باید با تدبیر پیش برویم، افزود: اتحادیه ها باید گام های بزرگی بردارند و اهل فامیل بازی و قبیله گرایی نباشند و برای اقتصاد کشور و در راستای اقتصاد مقاومتی گام بردارند.

رییس سابق اتاق اصناف کشور گفت: در بدترین شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و این در شرایطی است که در اکثر زمینه ها کشور موفقی محسوب می شویم و باید از حیث اقتصادی نیز با تدبیر پیش برویم؛ در عرصه اقتصادی به دلیل زیاده خواهی برخی عناصر و دست رد زدن به سینه مردم به چه کنم چه کنم افتاده ایم و قطعا حضور افراد کاردان در اصناف و اتحادیه ها می تواند از مشکلات بکاهد.

فاضلی تاکید کرد: اصناف هم می توانند در اعتلای کشور کوشا باشند چرا که فرزندان این نظام محسوب می شوند.

وی افزود: طی دو ماه آینده برنامه ها و اخبار خوشی برای اخذ تسهیلات و رفع موانع بر سر راه بنگاه‌های کوچک و متوسط شاهد خواهیم بود.

وی تاکید کرد: دشمن در حال حاضر از سالهای دفاع مقدس و تهاجم به کشورمان قوی تر نیست و با اینکه دنبال فشار حداکثری است اما مطمین باشید موفق نخواهد شد و از بحران عبور خواهیم کرد.

فاضلی گفت: دولت و مجلس باید توجه بیشتری به بنگاه‌های کوچک داشته باشد و متاسفانه این مهم تاکنون لحاظ نشده است.
وی تاکید کرد: می توانیم با اتحاد و توجه به فرامین مقام معظم رهبری از این گذرگاه و مشکلات اقتصادی عبور کنیم.

 هفت خان گرفتن مجوز برداشته شود

سید حسن نجفی رئیس هیئت‌مدیره تعاونی تابلوسازان تبلیغاتی نیز در این همایش به سخنرانی پرداخت و از اتحادیه چاپخانه‌داران به‌عنوان خانه صنف تابلوسازان نام برد. 
 
وی به ارایه گزارش عملکرد از برنامه های صورت گرفته در اتحادیه پرداخت و گفت: امیدواریم هفت خان گرفتن مجوز از زیباسازی شهرداری برداشته شود و شاهد تسهیل امور باشیم.

نجفی افزود : متاسفانه مشکلات عمده صنف ما از جانب تابلو سازان بدون مجوز ایجاد می‌ش و د و در حدود سه هزار تابلو سازان بدون مجوز داریم که باید رسیدگی صورت گیرد.

وی با بیان بیشترین شکایات از تابلو سازان بدون مجوز است گفت: متاسفانه بیشترین مجوزها و همکاری ها با همین بدون مجوزها صورت می گیرد و باید کارهای قانونی برای جواز دار شدن این افراد صورت گیرد.

نجفی در پایان گفت که باید آموزش به تابلوسازان صورت گیرد و از طرفی معضلاتی همانند نداشتن نمایشگاه تخصصی رفع شود.

 لزوم توجه به معماری ایرانی و اسلامی در شهر 

محمد سالاری عضو شورای شهر تهران نیز اظهار کرد: این صنف تابلو سازان در هویت بخشی پایتخت نقش بسزایی دارد ؛ باید در طراحی ها و برنامه های تبلیغاتی به معماری شهر و به ویژه معماری ایرانی و اسلامی توجه شود.

وی افزود: کمیته نمایی شکل گرفته و الزام برای حضور ذی نفعان نیز انجام گرفته است.
این عضو شورای شهر گفت: یکی از عناصر نماهای شهری تابلوهای تبلیغاتی هستند و تقاضا داریم کارشناسان این حوزه نیز با ما همکاری و همفکری را داشته باشند.

سالاری تاکید کرد: همه باید در تصمیم گیری های شهر مشارکت داشته باشند تا شاهد رشد و ارتقا معماری ایرانی و اسلامی باشیم.

طیبه سیاوشی نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن آرزوی موفقیت برای اصناف و اتحادیه ها گفت: بحث حضور اتحادیه و سمن ها و سازمان های غیر دولتی و مشارکت آنها در عرصه فرهنگ و اقتصاد ضروری است.

وی افزود: کارگروه کاغذ در کمیسیون فرهنگی مجلس تشکیل شده است که می توانیم از نظرات کارشناسان این حوزه نیز بهره مند شویم .

انتهای پیام/

www.tehranstar.com