اخبار اقتصادی

حکم دادگاه فدرال آمریکا برای تعلیق دادرسی علیه هالک بانک ترکیه

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، سهام هالک بانک ترکیه ۷٫۲۷ درصد پس از باز شدن بازارها در روز سه شنبه افزایش یافت. این اتفاق پس از آن افتاد که دادگاه فدرال آمریکا در روز دوشنبه ادامه دادرسی علیه این بانک را متوقف کرد.

 دادستانی آمریکا مقامات این بانک را متهم کرده‌است که از ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ از خدمات دهندگان و شرکت‌های خود در ایران، ترکیه و امارات برای دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران استفاده کرده اند.

هالک بانک قبلا قصد داشت بدون ورود به مصالحه قضائی این پرونده را مختومه کند ولی یک قاضی دادگاه فدرال آمریکا این درخواست را رد کرد. یک هیئت با حضور سه قاضی این درخواست را در دادگاه تجدید نظر بررسی می کنند.

 دادستانی آمریکا طی درخواستی که دو هفته پیش در دادگاه فدرال منهتن تنظیم شده اعلام کردند این بانک باید بابت بی احترامی به دادگاه روزانه یک میلیون دلار جریمه پرداخت کند و این رقم باید هر هفته دو برابر شود تا زمانی که این بانک به اتهامات پاسخ دهد.

این اتهامات بخشی از پرونده ای است که در ۲۰۱۶ با دستگیری رضا ضراب در میامی علنی شد. وی یک تاجر ایرانی-ترک است که متهم است همراه هالک بانک در طرح دور زدن تحریم‌های ایران با معاملات جعلی غذا و طلا دخالت داشته است.

 انتهای پیام/۷۳

www.tehranstar.com