اخبار اقتصادی

جزئیات رشد اقتصادی در ۹ماهه ابتدایی سال ۹۸ + جدول

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ جزئیات رشد محصول ناخالص داخلی که از سوی مرکز آمار ایران منتشر شده است، نشان می‌دهد در ۹ماهه سال جاری بخش استخراج نفت و گاز طبیعی منفی ۳۷ درصد است که در فصل بهار منفی ۴۰٫۹ درصد، فصل تابستان منفی ۴۷ درصد و پاییز منفی ۱۵٫۳ درصد بوده است.

گروه کشاورزی شامل دو بخش کشاورزی و ماهیگیری رشد ۹ماهه ۳٫۴درصدی و منفی ۴٫۱درصدی داشته، در مجموع گروه کشاورزی رشد ۳٫۲درصدی را تجربه کرده است.

گفتنی است، در گروه صنایع و معادن که از ۴ بخش معدن، صنعت، تأمین آب و برق و گاز طبیعی و ساختمان تشکیل شده، گروه معدن رشد منفی ۳۴٫۹درصدی را در ۹ماهه تجربه کرده و صنعت نیز منفی۲٫۳ بوده است. بخش تأمین آب و برق و گاز طبیعی ۷٫۷ و ساختمان ۹٫۶ درصد افزایش نشان می‌دهد. در مجموع گروه صنایع و معادن رشد منفی ۱۶٫۶درصدی داشته است. از سوی دیگر در بخش خدمات رشد منفی۰٫۲ درصد به ثبت رسید.

رشد اقتصادی ایران ,

طبق آمارها محصول ناخالص داخلی به‌قیمت بازار (با نفت) در ۹ماهه ۹۸ بالغ بر منفی ۷٫۶ درصد و محصول ناخالص داخلی بدون نفت صفر درصد شد، در ۹ماهه پیش‌تر رشد سال ۹۷ منفی۲٫۱ درصد بدون نفت و با نفت منفی۴٫۷ درصد گزارش شده بود.

انتهای پیام/+

www.tehranstar.com