اخبار اقتصادی

تولید همزمان برق و مواد ضدعفونی کننده در نیروگاه بندرعباس

حسین سلیمی، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اشاره به تمهیدات انجام شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در نیروگاه بندرعباس گفت: از ابتدای اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور، شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان طرح عملیاتی ویژه ای را علیه ویروس کووید ۱۹ تهیه و آن را در این مجموعه صنعتی پیاده و اجرا نموده است.

سلیمی یکی از مهمترین اقدامات نیروگاه بندرعباس را در مرحله اول اطلاع رسانی ویژه درباره این بیماری عنوان کرد و گفت: از همان ابتدا این امر به صورت روزانه در کانال های خبری این شرکت به سمع و نظر همکاران رسیده است .

وی افزود: در راستای اجرای پروتکل های بهداشتی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، نیروگاه بندرعباس اقدام به تهیه و توزیع تجهیزات حفاظت فردی از جمله ماسک, ژل ضدعفونی و دستکش برای کلیه همکاران نمود؛ از دیگر اقدامات این مجموعه می توان به طرح غربال گری روزانه و انجام تست تب سنجی برای کلیه کارکنان و ضدعفونی کردن محل کار همکاران توسط تیم ویژه بهداشتی شرکت اشاره کرد , که به صورت روزانه انجام می پذیرد.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس با اشاره به نقش حمایتی نیروگاه بندرعباس برای جلوگیری از شیوع این بیماری، از تولید بیش از ۴۰۴ هزار لیتر مواد ضدعفونی برای مبارزه با بیماری کرونا خبر داد و گفت : در پی شیوع بیماری کرونا در سطح استان هرمزگان و لزوم ضدعفونی کردن اماکن و نهادهای مختلف مجموعه نیروگاه بندرعباس با توجه به رسالت اجتماعی خود و در راستای کمک به نهادهای خدماتی پزشکی و بهداشتی اقدام به تولید آب ژاول کرد .

سلیمی خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از ۴۰۴ هزار لیتر آب ژاول تولیدی این نیروگاه، در اختیار نهادهایی همچون نیروی نظامی، شهرداری بندرعباس (ایمنی و آتش نشانی ) قرار گرفته است.

وی افزود: پرسنل زحمتکش نیروگاه بندرعباس همیشه در کنار رسالت ویژه خود که تولید برق پایدار در کشور بوده، در برهه های حساس، همیشه حامی و پشتیبان مردم شریف استان و کشور بوده اند و در این روزها نیز حامی قهرمانان سلامت است.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس با بیان اینکه “اجرای کامل پروتکل های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت در نیروگاه بندرعباس برای گذر از این بحران در دستور کار ویژه قرار گرفته است”، گفت: در این راستا کاهش ساعات کار اداری , به حداقل رساندن حضور پرسنل در نیروگاه و رعایت فاصله گذاری ایمن و بهداشتی برای پرسنل تعمیراتی و بهره برداری جهت تولید پایدار, تعطیلی سالن غذاخوری , تهیه غذای پرسنل شیفت در شرایط کاملا بهداشتی, تهیه لباس استریل برای پرسنل آشپزخانه , برگزاری جلسات به صورت ویدئو کنفرانس, همچنین الزام به استفاده از دستگاه تشخیص چهره برای حضور و غیاب, از جمله اقدامات این مجموعه صنعتی است.

به گزارش تسنیم، کمپین “صنعت برق همیشه بیدار” همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور، در سطح صنعت برق آغاز به کار کرده تا نشان دهد فعالان این صنعت، به ویژه در نیروگاه ها، دوشادوش کادر درمانی و پزشکی، به صورت شبانه روزی برای تأمین برق پایدار کشور و جلوگیری از بروز اختلال در تأمین برق بیمارستانها و منازل مردم در این شرایط مبارزه ملی با ویروس کرونا، در حال تلاش و فعالیت هستند.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com