اخبار اقتصادی

تولید بوئینگ ۷۸۷ در یک کارخانه متوقف شد

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت بوئینگ اعلام کرد تولید هواپیمای ۷۸۷ را در کارخانه کارولینای جنوبی دربحبوحه همه گیری ویروس کرونا متوقف می‌کند.

این اطلاعیه پس از آن منتشر شد که فرماندار این ایالت در روز دوشنبه به شهروندان دستور داد در خانه بمانند و فقط برای موارد اضطراری خارج شوند.

 تولید بوئینگ تا اطلاع بعدی متوقف خواهد بود. بزرگترین هواپیما سازی آمریکا در روز یکشنبه تعطیلی فعالیت های تولیدی در کارخانه های واشنگتن را هم تمدید کرد.

 قبلا اعلام شده بود  هواپیما سازانی مانند بوئینگ و ایرباس تولید هواپیماهای پهن بدنه خود را در پاسخ به کاهش تقاضا برای بزرگ ترین جت های این صنعت، پایین خواهند آورد.

 تحویل جتهای دوربرد مثل بوئینگ ۷۷۷ یا ۷۸۷ ایرباس A350 و A330 ضربه سختی خورده اند. ایرباس در روز دوشنبه اعلام کرد موقتاً تولید A220/A320 را در کارخانه های آلاباما متوقف خواهد کرد. تولید در این کارخانه تا بیست و نهم آوریل تعطیل خواهد بود.

بوئینگ در بیست و سوم مارس اعلام کرد تولید در کارخانه هواپیماهای دو راهرویی در واشنگتن را متوقف می کند تا به مبارزه با شیوع ویروس کرونا کمک کرده باشد. این شرکت قبلا گزارش داده بود تست کرونای ۱۳۵ نفر از ۱۶۰ هزار نیروی کار آن در سراسر جهان مثبت بوده است.

 مشتریان بوئینگ سفارش هواپیماهای جدید را لغو کرده اند و به این ترتیب بحرانی که این هواپیما سازی به خاطر زمینگیر شدن مکس ۷۳۷ پس از  دو سقوط مرگبار، با آن مواجه بوده بدتر شده است. بوئینگ تولید ۷۳۷ را در ژانویه متوقف کرد.

 این هواپیما سازی ماه گذشته حداقل ۶۰ میلیارد دلار وام از دولت آمریکا تقاضا کرد تا بتواند بقای خود و سایر تولیدکنندگان هوافضای آمریکا را در مقابله با ویروس کرونا تضمین کند.

 انتهای پیام/۲۰

www.tehranstar.com