اخبار اقتصادی

توسعه اقتصاد دیجیتال در چین به دنبال شیوع کرونا

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رادیو بین المللی چین، همزمان با شیوع ویروس کرونا، در هفته طلایی عید بهار چین، مناظر شلوغ و پرجمعیت، مراکز خرید، رستورانها، سینماها و جاذبه های گردشگری ناپدید شد که نگرانی محافل خارجی را نسبت به رشد اقتصادی چین برانگیخت. اما در حقیقت، در حال حاضر شبکه های اینترنتی بسیار پیشرفته اقتصاد دیجیتال به ستون مهم تضمین فعالیت عادی اجتماعی چین تبدیل شده است.

به عنوان مثال اعضاء خانواده خانم هان شهروندی ساکن شهر پکن، از زمان شیوع کرونا، در خانه می مانند. خانم هان از طریق شبکه اینترنت خوراک و لوازم زندگی می خرد. همسرش به بازی با گوشی همراه و تماشای مجموعه های تلویزیونی مورد علاقه اش می پردازد و دخترش از طریق اینترنت در دوره های آموزشی شرکت می کند. زندگی خانواده خانم هان نمونه ای کوچک از توسعه اقتصاد دیجیتال چین است. داده ها نشان می دهد که حجم اقتصاد دیجیتال چین در سال ۲۰۱۸ به ۳۱۳۰۰ میلیارد یوان رسیده که در مقام دوم جهان قرار دارد و ۳۴٫۸ درصد تولید ناخالص داخلی چین را تشکیل داده است.

بعد از شیوع کرونا، نقش اقتصاد دیجیتال در چین روشن تر شده است. در روزهای اخیر پایانه های تجارت الکترونیک چین برای تامین بازار در این زمان خاص نقش مثبتی ایفا کرده اند. در همین حال، ویدیو، پخش زنده، بازی متصل به شبکه و آموزشهای متصل به شبکه به طور چشمگیری توسعه یافته است.

توسعه سریع اقتصاد دیجیتال تا حد بزرگی تاثیر منفی شیوع ویروس را کاهش داده است. چین اطمینان دارد پس از پیروزی در مقابله با شیوع ویروس جدید، به توسعه باثبات و درازمدت اقتصادی خود ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

www.tehranstar.com