اخبار اقتصادی

تعدیل نیرو و کاهش دستمزد در شرکت خودروسازی تسلا به دلیل شیوع کرونا

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی تسلا به کارمندان و کارگران خود اعلام کرد که به دلیل شیوع کرونا مجبور است نیروهای غیر ضروری خود را به مرخصی اجباری بدون حقوق بفرستد و دستمزدها را در نیز تا پایان تعطیلی مراکز تولید در آمریکا کاهش دهد.

براساس ایمیلی که به کارمندان آمریکایی تسلا ارسال شده است و به دست رویترز نیز رسیده است، این شرکت بزرگ خودروسازی اعلام کرد که فعالیت عادی خود را در تاریخ ۴ مه از سر خواهد گرفت.

این شرکت که تولید خود را در کارخانه خودروسازی در سان فرانسیسکو و کارخانه تولید صفحه های خورشیدی در نیویورک در تاریخ ۲۴ مارس به حالت تعلیق درآورد، در این ایمیل اعلام کرد که این تصمیمات بخشی از تلاش گسترده تر برای مدیریت هزینه ها و دستیابی به برنامه های بلند مدت است.

همه گیر شدن ویروس کرونا در ایالات متحده تقاضای مردم را برای خرید اتومبیل کاهش داده است و چندین خودروساز دیگر را نیز مجبور به فرستادن کارگران آمریکایی به مرخصی بدون حقوق کرده است.

در این نامه الکترونیکی همچنین گفته شده است که حقوق بقیه کارمندان و کارگران تسلا از تاریخ ۱۳ آوریل کاهش می یابد و این کاهش تا پایان سه ماهه دوم سال جاری میلادی ادامه خواهد داشت.

بنا بر این گزارش، در کارخانه های تسلا در آمریکا، دستمزد کارگران تا ۱۰٪ ، حقوق مدیران تا ۲۰٪ و حقوق معاونان تا ۳۰٪ کاهش خواهد یافت. کاهش مشابهی در نمایندگی های این شرکت در خارج از کشور انجام خواهد شد.

بر اساس این ایمیل، کارمندانی که نمی توانند از خانه کار کنند و وظیفه حساسی در کارخانجات ندارند، به مرخصی بدون حقوق می روند در حالی که از مزایای خدمات درمانی خود تا زمان از سرگیری تولید می توانند استفاده کنند.
انتهای پیام/

www.tehranstar.com